Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2016, 10:30

autor: Entelarmer

Kingdom Come: Deliverance - gameplay z wersji beta i możliwe opóźnienie premiery

Serwis Eurogamer opublikował rozmowę z członkami studia Warhorse, w trakcie której pokazano pół godziny rozgrywki z wersji beta gry Kingdom Come: Deliverance. Jednocześnie poinformowano, że premiera pecetowej edycji może się opóźnić w związku z chęcią wydania produkcji jednocześnie na wszystkich platformach (również PS4 i XOne).

Zgodnie z zeszłorocznymi zapowiedziami, za 2 dni rozpocznie się otwarta beta gry Kingdom Come: Deliverance – ambitnego RPG akcji, stawiającego na realizm i pozbawionego elementów fantastycznych. Kwestii nadchodzących testów poświęcona była rozmowa przedstawiciela serwisu Eurogamer z Tobiasem Stolz-Zwilingiem oraz Martinem Zieglerem ze studia Warhorse, w trakcie której czescy deweloperzy zaprezentowali fragment rozgrywki z bety. W stosunku do poprzednich pokazów najważniejszą nowością jest zaimplementowanie wątku fabularnego, dzięki czemu możemy zobaczyć animację otwierającą wraz z pierwszym z wielu zadań. Jesteśmy też świadkami większej bitwy, w której pojawiają się także niewidziane wcześniej bronie w rodzaju buzdyganu czy tarczy. Oczywiście nie wszystko jest jeszcze dopracowane, co widać choćby po płynności wyświetlania obrazu czy problemach z teksturami.

Niestety, przy okazji tego materiału twórcy oznajmili, że premiera Kingdom Come: Deliverance może się nieco odwlec. Wszystko z powodu nacisków nieznanego wydawcy, który ma zadbać o dystrybucję gry. Jak stwierdził Tobias Stolz-Zwiling, firmie zależy na jednoczesnym wydaniu gry na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Szkopuł w tym, że PC było i jest dla twórców platformą docelową, podczas gdy wydania konsolowe są jeszcze na dość wczesnym etapie rozwoju. Warhorse wciąż prowadzi negocjacje z dystrybutorem, ale niewykluczone, że nie uda się dotrzymać wakacyjnej daty premiery:

„Naszym zamiarem było wydanie gry latem, a następnie dostarczenie wersji konsolowej. Obecnie wciąż jesteśmy niezależnymi twórcami, ale negocjujemy też z wydawcą, gdyż, no cóż, potrzebujemy kogoś, kto dostarczy nasze gry do sklepów, potrzebujemy więc dystrybutora, a ten wymaga od nas jednoczesnego wydania na konsole. Wciąż jeszcze trwają negocjacje, więc zobaczymy”.

Poza materiałem Eurogamera twórcy opublikowali też kolejny, trzynasty już dziennik dewelopera. Filmik dostępny jest na oficjalnym kanale YouTube studia i tym razem skupiono się na omówieniu, w jaki sposób dążono do uzyskania jak największego realizmu walki mieczem. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Kingdom Come: Deliverance na PC opóźnione? Zobacz pokaz rozgrywki z bety - ilustracja #1Kingdom Come: Deliverance to RPG akcji, którego akcja rozgrywa się w XV wieku. Gracze wcielają się w syna kowala, który pragnie zemsty na ludziach odpowiedzialnych za zniszczenie jego wioski i śmierć rodziny bohatera, a wraz z rozwojem fabuły zostaje wplątany w intrygę na skalę europejską. W odróżnieniu od większości reprezentantów gatunku, w Kingdom Come nie znajdziemy żadnych elementów fantastycznych pokroju magii czy potworów – twórcy postawili na jak największy realizm. Gra została udostępniona w ramach Wczesnego Dostępu pod koniec 2014 roku, natomiast otwarta beta rozpocznie się 3 marca.