Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2012, 10:00

autor: Sarge

TimeSplitters 4 będzie grą typu free to play?

Wygląda na to, że strzelanina TimeSplitters 4 ostatecznie może zostać wydana jako gra korzystająca z modelu biznesowego free to play. Wskazują na to słowa prezesa studia Crytek, który opowiada o problemach tego tytułu i jego ewentualnej przyszłości.

Cevat Yerli (założyciel i prezes studia Crytek) w wywiadzie dla serwisu VideoGamer wypowiedział się na temat możliwości wydania długo oczekiwanej strzelaniny TimeSplitters 4. Okazuje się, że gra ma szansę istnienia pod postacią produkcji typu free to play.

Rozmówca mówi bardzo pozytywnie o możliwości stworzenia TimeSplitters 4. Przyznaje, że bardzo chciałby, aby studio mogło zająć się dewelopingiem tego tytułu. Problem leży jednak po stronie wydawcy: „Kocham ten pomysł, kocham tę markę, kocham to wszystko – ale wydawca już nie. Taka jest rzeczywistość. Sam nie chciałbym wydawać pieniędzy naszego studia na projekt dopuszczony w handlu detalicznym”.

TimeSplitters 4 będzie grą typu free to play? - ilustracja #1
Swego czasu do sieci wyciekły materiały koncepcyjne gry TimeSplitters 4

Opcja wydania TimeSplitters 4 nie jest jednak zupełnie nierealna, bo Cevat Yerli kończy stwierdzeniem: „Kocham perspektywę, w której TimeSplitters działa w obrębie GFACE”. GFACE to będąca obecnie w fazie beta testów platforma społecznościowa studia Crytek, na której w przyszłości mają pojawiać się gry korzystające z modelu biznesowego free to play. Yerli nie wyklucza więc scenariusza, w którym TimeSplitters 4 będzie darmową produkcją z systemem opcjonalnych mikropłatności.

Powyższe doniesienia brzmią całkiem realnie, bo niedawno prezes studia Crytek powiedział, że niemiecki deweloper jest obecnie „na etapie przejściowym pomiędzy tradycyjnymi grami dostępnymi w pudełkach, a tytułami całkowicie bazującymi na modelu free to play”. Twórcy serii Crysis chcą jedynie wypełnić kontrakty na wszystkie pudełkowe tytuły. Wiadomo na pewno, że obecnie trwają prace nad trzema tego typu grami: Crysis 3, Homefront 2 oraz Ryse. Całkiem możliwe, że po ich stworzeniu studio całkowicie przejdzie na model free to play i jedną z takich darmowych produkcji będzie TimeSplitters 4.

O czwartej części cyklu TimeSplitters od wielu lat krążą różne plotki. Studio Crytek podobno poważnie rozważa powstanie takiej produkcji, a swego czasu mówiło się nawet o tym, że tytuł miałby się ukazać dopiero na następcach Xboksa 360 i PlayStation 3. Z kolei w sierpniu ubiegłego roku redaktorzy brytyjskiego Official PlayStation Magazine donosili, że gra zostanie „wkrótce” ogłoszona. Do tej pory do tego nie doszło, a gracze mogą jedynie spekulować, czy seria pierwszoosobych strzelanin ostatecznie powróci na rynek.

Ostatnia aktualizacja: 2012-06-21

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.