Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka TimeSplitters 4 (PS3)
OkładkaTimeSplitters 4 (PS3)

TimeSplitters 4

Czwarta odsłona serii gier akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Fabuła przedstawia kolejne zmagania z tytułowymi timesplitterasami, obcą rasą, która pragnie zniszczyć ludzkość wykorzystując do tego kryształy czasu i ingerując w bieg historii.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | podróże w czasie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

TimeSplitters 4 Premiera

anulowana

PS3 X360

producent: Crytek wydawca: Electronic Arts Inc.

Gry podobne do TimeSplitters 4

Bulletstorm

Wolfenstein

Bodycount

Timesplitters 4 to wyczekiwana przez fanów czwarta odsłona cyklu humorystycznych gier akcji FPP. Projekt gry opracowany został przez studio Free Radical Design. Kłopoty finansowe dewelopera, który po przejęciu przez firmę Crytek zmienił nazwę na Crytek UK, uniemożliwiły jednak realizację przedsięwzięcia.

Według założeń twórców fabuła gry Timesplitters 4 byłaby kontynuacją wydarzeń przedstawionych we wcześniejszych częściach. Gracze mogliby poznać dalsze losy Corteza, żołnierza przyszłości, który próbuje powstrzymać tytułową rasę obcych przed ingerencjami w historię, mogącymi doprowadzić do zniszczenia ludzkości.

Podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu, mechanika rozgrywki miała łączyć elementy gry akcji oraz pierwszoosobowej strzelaniny (FPS). Deweloperzy zamierzali również sięgnąć po nieszablonowy tryb multiplayer z Timesplitters: Future Perfect, który uzupełniony zostałby o kilka nowych wariantów zabawy.

Od strony technicznej, twórcy Timesplitters 4 chcieli wykorzystać potencjał nowoczesnego silnika Cryengine, oferującego wysokiej jakości oprawę wizualną i możliwość łatwej konwersji na najpopularniejsze platformy sprzętowe.

Uwaga: prace nad pierwotnym projektem gry Timesplitters 4 zostały wstrzymane w 2008 roku. Właściciel marki, firma Crytek, nie wyklucza jednak możliwości wskrzeszenia serii w bliżej nieokreślonym czasie.

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe TimeSplitters 4: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS3
X360