Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2021, 12:45

Seria TimeSplitters powróci - Deep Silver wskrzesiło studio Free Radical Design

Firma Deep Silver ogłosiła wskrzeszenie studia Free Radical Design. Jego trzonem będą najważniejsze osoby ze starej ekipy, w tym jej oryginalni założyciele. Wspólnie przygotują oni kolejną odsłonę cyklu TimeSplitters.

W SKRÓCIE
  1. Firma Deep Silver zdecydowała się wskrzesić studio Free Radical Design.
  2. Ekipa ta, której trzonem są Steve Ellis i David Doak, czyli założyciele oryginalnej drużyny, będzie pracowała nad kolejną odsłoną cyklu TimeSplitters.
  3. Niestety, szczegóły na temat nadchodzącej produkcji nie są jak na razie znane.

Pamiętacie jeszcze TimeSplitters? Był to cykl dość oryginalnych pierwszoosobowych strzelanek, w których jednym z głównych tematów są podróże w czasie. Za stworzenie tych produkcji odpowiadało brytyjskie studio Free Radical Design. Niestety, najpierw, w 2009 roku, zostało ono przemianowane na Crytek UK Limited, a pięć lat później, z powodu kłopotów finansowych jej firmy-matki, czyli Cryteka, de facto przestało funkcjonować.

Mogłoby się zatem wydawać, że wraz ze „śmiercią” tej ekipy seria TimeSplitters została definitywnie zamknięta w 2005 roku po premierze „trójki”. Jak jednak głosi znane powiedzenie – nigdy nie mów nigdy. Firma Deep Silver, która w 2018 roku przejęła prawa do marki, zdecydowała się bowiem wskrzesić studio Free Radical Design. Jego członkowie będą pracowali nad nową grą z serii TimeSplitters. Czy będzie to „odkurzony” projekt „czwórki”, nad którą prace trwały na początku minionej dekady, czy też coś zupełnie nowego? Tego jak na razie nie wiemy.

Seria TimeSplitters powróci - Deep Silver wskrzesiło studio Free Radical Design - ilustracja #1
TimeSplitters powróci.

No dobrze, lecz jaka jest pewność, czy nowa odsłona TimeSplitters będzie wierna ideałom oryginałów? O to zadbać ma trzon starej ekipy Free Radical Design, na czele z jej oryginalnymi założycielami - Steve'em Ellisem i Davidem Doakiem, który jest częścią odrodzonego studia. W najbliższych miesiącach zostanie on uzupełniony o „świeżą krew”.

Zarówno przedstawiciele Deep Silver, jak i wskrzeszonego Free Radical Design, nie kryją zadowolenia z nawiązanej współpracy. Cytując słowa Paula Nichollsa, specjalisty od marketingu w tej pierwszej firmie:

To właśnie unikalny styl sprawił, że seria TimeSplitters jest nadal dobrze pamiętana przez fanów, którzy z pewnością ucieszą się z utworzenia tego nowego studia należącego do Deep Silver i będą wyczekiwać informacji o dalszych losach serii.

A oto słowa Steve'a Ellisa:

To niesamowite, że w końcu możemy potwierdzić, iż studio zostało utworzone i do tego mamy konkretny plan na następną grę z serii TimeSplitters. W tej chwili nie możemy jeszcze zdradzać szczegółów, ale podzielimy się z fanami informacjami najszybciej jak tylko będziemy mogli.

Miejmy zatem nadzieję, że nowa odsłona cyklu TimeSplitters spełni oczekiwania fanów i okaże się naprawdę solidną produkcją. Trzymajmy także kciuki, by została ona zapowiedziana jak najprędzej.

  1. Oficjalna strona firmy Deep Silver