Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2021, 13:16

Deathloop - wysyp materiałów wideo pokazujących początek gry

W sieci pojawiła się masa materiałów wideo z prezentacji gry Deathloop, którą studio Arkane zorganizowało dla wybranych serwisów i magazynów.

DEATHLOOP W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Arkane Studios
  2. Wydawca: Bethesda Softworks
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, PS5
  5. Data premiery: 14 września 2021 r.

Do premiery Deathloop, czyli najnowszego projektu znanego z serii Dishonored studia Arkane, pozostały jeszcze prawie cztery miesiące. Oczekiwanie na debiut gry umilić powinien pokaźny zestaw fragmentów rozgrywki, które właśnie trafiły do sieci. Ukazują one głównie sceny z początkowych faz zabawy.

Zalew filmików wynika z tego, że redaktorzy kilku zachodnich serwisów mieli okazję wziąć udział w zorganizowanej przez studio Arkane prezentacji Deathloop. Rezultatem tego jest publikacja zapisów rozgrywki i zapowiedzi gry. Takie materiały wypuściły m.in. strony Eurogamer, Game Informer, GameSpot, GamesRadar, IGN, PC Gamer, PlayStation Blog oraz Shacknews.

Przypomnijmy, że Deathloop zmierza na PlayStation 5 i PC. Gra ukaże się 14 września tego roku, równocześnie na obie platformy sprzętowe. Na obydwu zaoferuje pełną polską wersję językową.

Interesujący jest fakt, że w planach nie ma wersji na Xboksa Series X/S. Odpowiedzialne za grę studio Arkane jest bowiem własnością firmy Microsoft na skutek wykupienia przez ten koncern grupy ZeniMax Media. Wynika to z faktu, że przejęcie miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku, a umowa zapewniająca firmie Sony wyłączność na konsolowe Deathloop podpisana została wcześniej.

Warunki wyłączności nie są publicznie znane, ale najpewniej jest to exclusive czasowy i w takim wypadku produkcja może trafić w przyszłym roku również na Xboksa Series X/S.

  1. Arkane Studios – oficjalna strona
  2. Deathloop – oficjalna strona