Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2019, 09:37

THQ Nordic wykupiło autorów Darksiders 3

Firma THQ Nordic znowu zaszalała na zakupach. Wydawca przejął znane z Darksiders 3 studio Gunfire Games oraz zespół Milestone, mający na koncie wyścigowe serie MotoGP, MXGP oraz RIDE.

Gunfire Games to autorzy m.in. Darksiders III. - THQ Nordic wykupiło autorów Darksiders 3 - wiadomość - 2019-08-14
Gunfire Games to autorzy m.in. Darksiders III.

Firma THQ Nordic ostatnich kilka lat spędziła wykupując różnorodne studia i marki. Najnowszym nabytkiem wydawcy stały się zespoły Gunfire Games oraz Milestone.

Gunfire Games to studio mające na koncie takie produkcje jak Herobound: Spirit Champion, Darksiders II: Deathinitive Edition, Darksiders III oraz nadchodzące Remnant: From the Ashes. THQ Nordic jest właścielem marki Darksiders, więc zakup ten zdecydowanie ma sens.

Z kolei Milestone to włoski zespół specjalizujący się w grach wyścigowych, który opracował takie serie jak MotoGP, MXGP czy RIDE. To jedno z najstarszych studiów tworzących w tym gatunku, gdyż działa na rynku od 1994 roku.

Równolegle THQ Nordic kupiło udziały w grupie Goodbye Kansas Game Invest, stając się tym samym współwłaścicielem takich studiów jak Palindrome Interactive, Fall Damage, Neon Giant, Kavalri czy Framebunker.

Przypomnijmy, że w maju THQ Nordic nabyło niemieckie studio Piranha Bytes, czyli autorów marek Elex, Risen oraz Gothic. W tym roku firma wykupiła również prawa do gry Outcast, australijskiego wydawcę 18Point2 oraz Warhorse Studios wraz z należącą do niego marką Kingdom Come: Deliverance. Z kolei w 2018 r. przejęła zespoły Bugbear Entertainment i Coffee Stain Studios oraz prawa do serii Carmageddon, Alone in the Dark, Expeditions, Act of War i Kingdoms of Amalur.

  1. Oficjalna strona THQ Nordic
  2. Recenzja gry Darksiders 3 – powrót apokalipsy wg św. Marvela
  3. Darksiders 3 - poradnik do gry