Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Herobound: Spirit Champion (PC)

Herobound: Spirit Champion PC

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w nieustraszonego goblina stawiającego czoła złowrogiemu demonowi ognia i jego poplecznikom.

Akcji | fantasy | Oculus Rift | przygodowe gry akcji | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Herobound: Spirit Champion (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28marca2016

Herobound: Spirit Champion jest kontynuacją gry Herobound: First Steps. Za opracowaniem tej produkcji stoją autorzy poprzedniczki, czyli studio Gunfire Games – zespół założony w 2014 roku przez byłych członków nieistniejącej już ekipy Vigil Games, która dostarczyła dwie odsłony popularnego cyklu Darksiders. Podobnie jak poprzednik opisywany tytuł trafił na platformę PC.

Fabuła

Znajomość fabuły Herobound: First Steps nie jest wymagana do zabawy w Herobound: Spirit Champion. Gra przenosi nas do fantastycznego świata stworzonego przez duchy pięciu żywiołów – ognia, ziemi, powietrza, wody oraz życia. Każdemu z nich oddano we władanie jedną z pięciu krain, co nie spodobało się duchowi ognia. Wypowiedział on wojnę pozostałym, odbierając im należącą do nich moc i przejmując strzeżone przez nich domeny, gdzie umieścił własnych strażników. Świat pod jego rządami zaczął chylić się ku zagładzie, toteż na ratunek ruszył odważny goblin – bohater, w którego wcielają się gracze – zamierzając pokonać ducha ognia oraz przywrócić dawny porządek.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Herobound: Spirit Champion akcję ukazano w rzucie izometrycznym – mamy jednak możliwość przybliżania widoku i rozglądania się po otoczeniu. Jak przystało na przygodową grę akcji, w trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane lokacje, rozwiązujemy zagadki logiczne (polegające głównie na manipulacji przełącznikami i przesuwaniu obiektów) oraz kolekcjonujemy przedmioty – mowa zarówno o nowych rodzajach oręża, jak i o elementach ekwipunku koniecznych by popchnąć akcję do przodu.

Ważną rolę odgrywa też walka z przeciwnikami, która toczy się w czasie rzeczywistym – kluczem do sukcesu jest unikanie ataków i łączenie ciosów w kombinacje; od czasu do czasu warto również skorzystać z łuku.

Kwestie techniczne

Trójwymiarową grafikę Herobound: Spirit Champion utrzymano w kreskówkowej stylistyce. Produkcja powstała z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej i wymaga ich do działania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Herobound: Spirit Champion

Wymagania wiekowe Herobound: Spirit Champion

odpowiednia dla każdego wieku