Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2019, 09:17

autor: Adrian Werner

Przecieki o Need for Speed Heat – otwarty świat, lata 80. w Miami

Do sieci wyciekło sporo informacji na temat Need for Speed: Heat. Poznaliśmy konkrety odnośnie fabuły, rozgrywki oraz braku wymogu stałego połączenia z Internetem.

Przeciek objął nie tylko informacje na temat gry, ale również m.in. jej logo. - Przecieki o Need for Speed Heat – otwarty świat, lata 80. w Miami - wiadomość - 2019-08-14
Przeciek objął nie tylko informacje na temat gry, ale również m.in. jej logo.

Dzisiaj po południu firma Electronic Arts zapowie Need for Speed: Heat, czyli kolejną odsłonę popularnego cyklu gier wyścigowych. Jak to jednak w takich przypadkach bywa, do sieci zdążyło już wyciec sporo informacji na temat tego projektu. Oczywiście do czasu oficjalnego potwierdzenia należy do nich podchodzić ze sporym dystansem, ale wydają się one prawdopodobne.

Gra ma być osadzona w Miami w latach 80. ubiegłego wieku. Fabuła opowie o losach poszukiwanej przez policję kobiety, która dawniej była jednym z kierowców biorących udział w miejskich wyścigach. Scenariusz ma być poważniejszy niż to, do czego przyzwyczaił nas ten cykl.

Artwork, który towarzyszył wyciekowi informacji. - Przecieki o Need for Speed Heat – otwarty świat, lata 80. w Miami - wiadomość - 2019-08-14
Artwork, który towarzyszył wyciekowi informacji.

Akcja rozegra się mieście o otwartej strukturze. Zmagania odbywać się będą nocą i na drogach asfaltowych - w grze zabraknie wyścigów terenowych. Rozgrywka przypominać ma to, co zaoferowało wydane w 2015 roku Need for Speed, zarówno pod względem zręcznościowego modelu jazdy, jak i systemu tuningu.

W świecie gry obecna będzie policja i pojawią się pościgi, w których gliniarze wykorzystają helikoptery. Auta posiadać mają paski uszkodzeń, więc możliwe będzie ich zniszczenie. Powrócą stacje benzynowe reperujące maszyny. Podczas zabawy nie zabraknie deszczu, ale na razie nie wiemy, czy wpłynie on na rozgrywkę.

Need for Speed: Heat nie będzie wymagało stałego połączenia z Internetem, co powinno ucieszyć fanów serii, których denerwowały takie wymogi we wcześniejszych odsłonach. Mniej pozytywną informacją jest pojawienie się tzw. kart szybkości, które będą powiązane z mikropłatnościami, najpewniej w stylu podobnym do Need for Speed: Payback.

Przypomnijmy, że Need for Speed: Heat zostanie oficjalnie zapowiedziane dzisiaj o godzinie 16:00 czasu polskiego. Firma Electronic Arts pojawi się także na tegorocznej edycji targów gamescom, więc liczymy na wiele zapisów rozgrywki z tego projektu.

  1. Oficjalna strona gry