Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2013, 07:06

autor: Adrian Werner

The Smurfs 2 - Ubisoft zapowiedziało platformówkową adaptację najnowszego filmu ze Smerfami

Firma Ubisoft zapowiedziała platformówkę The Smurfs 2, opartą na motywach nadchodzącego filmu kinowego o przygodach Smerfów. Gra zmierza na konsole i trafi do sprzedaży w lipcu.

W ostatniej dekadzie Smerfy stroniły od tradycyjnych tytułów konsolowych. Zamiast tego niebieskie istoty występowały w casualowych produkcjach przeglądarkowych oraz mobilnych. Doczekały się również gry tanecznej na Wii. W lipcu na ekrany kin wejdzie druga część filmowej serii i firma Ubisoft uznała, że jest to doskonała okazja do wyprodukowania adaptacji. Zatytułowana ona została The Smurfs 2 i będzie platformówką, która ukaże się na konsolach PlayStation 3, Wii, Wii U oraz Xbox 360.

  1. The Smurfs 2 – strona oficjalna gry

Za produkcję odpowiada studio WayForward Technologies, które pracuje obecnie również nad DuckTales Remastered. Pod względem fabularnym The Smurfs 2 ma być przeróbką filmowego scenariusza. Kampanię rozpoczniemy więc we wiosce Smerfów, by potem odwiedzić m.in. Nowy York i Paryż. W grze pojawią się jednak również etapy oryginalne, których nie uświadczymy w wersji kinowej, takie jak arktyczna tundra czy zalana gorącą lawą dżungla.

The Smurfs 2 umożliwi zabawę trybie kooperacji. - The Smurfs 2 - Ubisoft zapowiedziało platformówkową adaptację najnowszego filmu ze Smerfami - wiadomość - 2013-04-11
The Smurfs 2 umożliwi zabawę trybie kooperacji.

The Smurfs 2 przypominać będzie typowe platformówki. Większość czasu spędzimy zatem na parciu w prawą stronę ekranu, omijaniu przeszkód i walce z przeciwnikami. Zabawę wzbogacą wyzwania logiczne. Poza kampanią solo gra zaoferuje również rozgrywki multiplayer. W nich maksymalnie czterech graczy połączy siły w trybie kooperacyjnym. Wersja na Wii U pozwoli także dołączyć do wyprawy piątej osobie, która za pomocą pada z tabletem kontrolować będzie mechanicznego Smerfa.

W grze znajdziemy dziewięć rodzajów niebieskich stworzonek i każde z nich posiadać ma własne unikalne umiejętności. Nie wszystkie mają być jednak dostępne na początku i część nich będziemy musieli odblokować. W The Smurfs 2 łącznie znajdziemy trzydzieści poziomów, podzielonych na sześć oddzielnych światów.

Premiera gry zapowiadana jest na lipiec tego roku. Warto dodać, że w planach jest również The Smurfs 2 w wersji na konsolę przenośną Nintendo DS. Ma to być jednak zupełnie odrębna produkcja, będąca zestawem mini-gierek.