Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360WiiPS3NDSWiiU
Okładka The Smurfs 2 (X360)
OkładkaThe Smurfs 2 (X360)

The Smurfs 2

The Smurfs 2 to platformówka autorstwa zespołu WayForward Technologies. Produkcja pozwala wcielić się w Smerfy próbujące uratować porwaną przez Gargamela Smerfetkę. Zabawa polega głównie na omijaniu przeszkód i rozwiązywaniu prostych zagadek.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Smurfs 2 Premiera

19lip2013

X360 PS3 NDS Wii WiiU

Gry podobne do The Smurfs 2

Rayman Legends

Braid

DuckTales Remastered

The Smurfs 2 to platformówka oparta na kanwie filmu pod tym samym tytułem. Grę wyprodukowało studio WayForward Technologies, czyli autorzy m.in. DuckTales Remastered, Silent Hill: Book of Memories oraz BloodRayne: Betrayal.

Pod względem fabularnym The Smurfs 2 jest przeróbką filmowego scenariusza, choć oferuje również nowe wątki. Opowieść zaczyna się, gdy zły czarnoksiężnik Gargamel tworzy Hackusa i Vexy – dwie małe istoty znane jako Naughties – aby za ich pomocą przejąć kontrolę nad magiczną energią Smerfów. Szybko okazuje się jednak, że tylko prawdziwe Smerfy mogą tego dokonać. Zdesperowany Gargamel porywa Smerfetkę, wierząc, że będzie ona w stanie przeobrazić Hackusa i Vexy w Smerfy. Przyjaciele Smerfetki postanawiają ja uratować. Kampanię rozpoczynamy w wiosce Smerfów, by potem odwiedzić m.in. Nowy York i Paryż. W grze obecne są również etapy oryginalne, których nie było w wersji kinowej, takie jak arktyczna tundra czy zalana gorącą lawą dżungla. W sumie kampania składa się z trzydziestu poziomów, podzielonych na sześć oddzielnych światów.

The Smurfs 2 przypomina typowe platformówki. Większość czasu spędzamy zatem na parciu w prawą stronę ekranu, omijaniu przeszkód i walce z przeciwnikami. Zabawę wzbogacają wyzwania logiczne w postaci prostych zagadek. Poza kampanią solo gra oferuje również rozgrywki multiplayer. W nich maksymalnie czterech graczy łączy siły w trybie kooperacyjnym. Do wyboru jest dziewięć rodzajów niebieskich stworzonek i każde z nich posiada własne unikalne umiejętności. Nie wszystkie są jednak dostępne na początku i na odblokowanie części z nich musimy wpierw zapracować.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 3,4 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,8 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

The Smurfs 2 cena w dniu premiery: 184,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Smurfs 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
X360
PS3
Wii
WiiU
NDS