Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2021, 10:48

autor: Ignacy "Gacek" Ziarkiewicz

Ostatnie RPG Obsidianu z ponad 4 mln sprzedanych kopii

W najnowszym raporcie firmy Take-Two zawarto informację o sprzedaży The Outer Worlds - pierwszej części nowej marki Obsidianu.

Take-Two Interactive w najnowszym kwartalnym raporcie pochwaliło się bardzo ciekawymi wynikami. Znalazła się tam informacja o The Outer Worlds, grze RPG z 2019 roku stworzonej przez Obsidian Entertainment i wydanej w ramach Private Division - marki Take-Two, zajmującej się grami niezależnymi. Okazuje się, że produkcja osiągnęła finansowy sukces. Wydawca poinformował, że sprzedano ponad 4 miliony egzemplarzy gry.

Warto zaznaczyć, że gra od momentu premiery jest dostępna w bibliotece abonamentowej usługi Xbox Game Pass. Jednak nie przeszkodziło to w osiągnięciu znakomitych wyników sprzedażowych.

The Outer Worlds to pierwszoosobowe RPG akcji z akcją osadzoną na odległej planecie. Jest to produkcja science fiction, ale dużą stylistyczną inspiracją dla twórców były lata 40. XX wieku. Autorzy gry pracowali wcześniej nad takimi produkcjami, jak Fallout czy Fallout: New Vegas, i widać tutaj wyraźne podobieństwa. Najwyraźniej gracze byli spragnieni dzieł w podobnym klimacie, skoro produkcja osiągnęła tak dobre wyniki finansowe. Obecnie studio pracuje m.in. nad kolejną odsłoną marki, zatytułowaną po prostu The Outer Worlds 2.