Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2004, 20:49

autor: Klecha

The Legend of Zelda: Four Swords Adventures i kolejne gry z serii NES Classics już na początku roku

Europejski oddział Nintendo wydał informację prasową w której donosi że jej kolejne produkcje trafią na rynek już 7 stycznia 2005 roku. Długo oczekiwana nowa gra z serii The Legend of Zelda przygotowywana z myślą o posiadaczach platformy Nintendo GameCube i kilka kultowych tytułów przeniesionych na Game Boy Advance ma podobno skutecznie podgrzać zimową atmosferę.

Europejski oddział Nintendo wydał informację prasową w której donosi że jej kolejne produkcje trafią na rynek już 7 stycznia 2005 roku. Długo oczekiwana nowa gra z serii The Legend of Zelda przygotowywana z myślą o posiadaczach platformy Nintendo GameCube i kilka kultowych tytułów przeniesionych na Game Boy Advance ma podobno skutecznie podgrzać zimową atmosferę.

W odróżnieniu od poprzednich produkcji z serii w Four Swords Adventures znajdzie się rozbudowany tryb wieloosobowy pozwalający na zabawę dla maksymalnie czterech graczy jednocześnie na wspólnym ekranie. Próbkę nowej gry korporacja Nintendo oddała graczom do użytku już jakiś czas temu. W ramach specjalnego dodatku do The Legend of Zelda: A Link to the Past (GBA) dołączono bowiem mini grę Four Swords o podobnych zasadach co nowy tytuł.

The Legend of Zelda: Four Swords Adventures i kolejne gry z serii NES Classics już na początku roku - ilustracja #1

Fabuła gry po raz kolejny będzie nawiązywać do uznanego przez graczy na całym świecie schematu. Tym razem historia zakłada, że dawno temu dzielny bohater pokonał złowrogiego maga powietrza opanowanego przez demona zwanego Vaati. Heros zamknął go w specjalnym więzieniu którego magiczna pieczęć miała strzec mieszkańców świata przed demonem. Z czasem jednak jego siła osłabła. Vaati uciekł, a następnie uprowadził księżniczkę Zelde. Nieoczekiwanie jednak pojawia się młodzieniec który zamierza pokrzyżować plany demona. Z pomocą magicznego miecza Link rozdzielił się na cztery części-kopie siebie samego. Gracze rzecz jasna pokierują kolorowym kwartetem aby wykonać swoją rycerską powinność czyli uratować księżniczkę i raz na zawsze pozbyć się tajemniczego wroga zagrażającego dla krainy Hyrule wizją totalnej zagłady świata.

The Legend of Zelda: Four Swords Adventures i kolejne gry z serii NES Classics już na początku roku - ilustracja #2

Drużyna niemal identycznych Linków będzie razem przemierzać ogromny świat gry aby wykonać kolejne zadania zbliżające do ukończenia najważniejszej z misji. Walcząc z różnymi oponentami, ułatwiając życie zwykłym mieszkańcom świata gry i rozwiązując kolejne zadania zdobywamy kolejne bronie i przedmioty specjalne do wykorzystania. Z czasem kolekcjonujemy też kryształy mocy dzięki którym nasz miecz odzyska wszystkie tkwiące w nim siły niezbędne dla wypędzenia zła i zniszczenia bariery mroku.

Ponadto gra w oryginalny sposób będzie wykorzystywać możliwość połączenia platform Game Boy Advance i Nintendo GameCube. Wówczas gdy znajdziemy się we wnętrzu budynku czy jaskini akcja gry przeniesie się z ekranu telewizora na mały ekranik w kieszonsolce Game Boy Advance. Choć możliwe będzie też sterowanie przy użyciu tylko i wyłącznie zwykłych kontrolerów to dzięki wykorzystaniu takiego rozwiązania dostaniemy dostęp do ukrytych lokacji, nowych umiejętności i technik walki nieznanych z poprzednich gier serii.

The Legend of Zelda: Four Swords Adventures i kolejne gry z serii NES Classics już na początku roku - ilustracja #3

Więcej informacji o The Legend of Zelda: Four Swords Adventures znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej. Nintendo zamierza też wydać w Europie kolejne gry z serii NES Classics dla Game Boy Advance. Tym razem nowych edycji doczekają się: Metroid, Dr. Mario, Castlevania oraz Zelda II: The Adventure of Link.