Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2014, 13:00

autor: Draug

The Last of Us sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy

Javi Andrés, redaktor hiszpańskiego serwisu MeriStation, podzielił się informacją, że gra The Last of Us sprzedała się na całym świecie w 7 milionach egzemplarzy. Biorąc pod uwagę, że mówimy o tytule, który póki co (do momentu debiutu edycji Remastered 29 lipca) dostępny jest tylko na PlayStation 3, mamy do czynienia z niebywałym sukcesem rynkowym.

The Last of Us w skrócie:
  • Producent: Naughty Dog
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Gatunek: survivalowa gra akcji TPP w realiach postapokalipsy
  • Platformy sprzętowe: PS3, PS4
  • Terminy premier: 14 czerwca 2013 (PS3), 29 lipca 2014 (PS4)
  • Nasza ocena: 9 / 10 (g40st)

Już w momencie premiery The Last of Us było dla wielu arcydziełem, jednak musiało minąć kilka miesięcy, by utwierdzić nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z produkcją, która zapisze się złotymi zgłoskami w annałach elektronicznej rozrywki. Złożyły się na to zarówno wysokie oceny i niezwykle liczne wyróżnienia krytyków (w sumie ponad 200 nagród dla gry roku), jak i znakomite wyniki sprzedaży. Już w ciągu trzech tygodni od premiery tytułu firma Sony i studio Naughty Dog chwaliły się rozprowadzeniem wśród graczy 3,4 miliona egzemplarzy, a przez następny rok liczba ta uległa podwojeniu. Javi Andrés, redaktor hiszpańskiego serwisu MeriStation, ujawnił dzisiaj za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze, że The Last of Us sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy na całym świecie. Źródłem tej informacji, wydaje się być prezentacja The Last of Us: Remastered, z której Andrés opublikował szereg zdjęć (widocznych poniżej). Ponadto warto dodać, że w marcu Sony donosiło o przekroczeniu liczby 6 milionów kopii nabytych przez graczy.

The Last of Us sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy - ilustracja #1
The Last of Us sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy - ilustracja #2
The Last of Us sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy - ilustracja #3

Rewelacje od Javiego Andrésa są tym bardziej cenne, że wypływają na niecałe dwa tygodnie przed premierą The Last of Us: Remastered – portu omawianego tytułu na konsolę PlayStation 4. Gra w nowej wersji trafi na rynek 29 lipca i zostanie uzupełniona o całą dodatkową zawartość, jaka została stworzona do tej pory na rzecz The Last of Us, a więc między innymi kilka DLC do trybu multiplayer i rozszerzenie fabularne Left Behind. Wszystko to zostanie wydatnie podrasowane graficznie, by zrobić użytek z możliwości konsoli ósmej generacji, lecz będzie działało przy tym w rozdzielczości 1080p z szybkością 60 klatek na sekundę.

The Last of Us rozeszło się w 7 milionach ezgemplarzy na samym PlayStation 3. Ile sprzedanych kopii dołoży do tego wyniku wersja na PlayStation 4? - The Last of Us sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy - wiadomość - 2014-07-16
The Last of Us rozeszło się w 7 milionach ezgemplarzy na samym PlayStation 3. Ile sprzedanych kopii dołoży do tego wyniku wersja na PlayStation 4?
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Last of Us

The Last of Us