Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2014, 13:00

autor: Draug

The Last of Us sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy

Javi Andrés, redaktor hiszpańskiego serwisu MeriStation, podzielił się informacją, że gra The Last of Us sprzedała się na całym świecie w 7 milionach egzemplarzy. Biorąc pod uwagę, że mówimy o tytule, który póki co (do momentu debiutu edycji Remastered 29 lipca) dostępny jest tylko na PlayStation 3, mamy do czynienia z niebywałym sukcesem rynkowym.

The Last of Us w skrócie:
  • Producent: Naughty Dog
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Gatunek: survivalowa gra akcji TPP w realiach postapokalipsy
  • Platformy sprzętowe: PS3, PS4
  • Terminy premier: 14 czerwca 2013 (PS3), 29 lipca 2014 (PS4)
  • Nasza ocena: 9 / 10 (g40st)

Już w momencie premiery The Last of Us było dla wielu arcydziełem, jednak musiało minąć kilka miesięcy, by utwierdzić nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z produkcją, która zapisze się złotymi zgłoskami w annałach elektronicznej rozrywki. Złożyły się na to zarówno wysokie oceny i niezwykle liczne wyróżnienia krytyków (w sumie ponad 200 nagród dla gry roku), jak i znakomite wyniki sprzedaży. Już w ciągu trzech tygodni od premiery tytułu firma Sony i studio Naughty Dog chwaliły się rozprowadzeniem wśród graczy 3,4 miliona egzemplarzy, a przez następny rok liczba ta uległa podwojeniu. Javi Andrés, redaktor hiszpańskiego serwisu MeriStation, ujawnił dzisiaj za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze, że The Last of Us sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy na całym świecie. Źródłem tej informacji, wydaje się być prezentacja The Last of Us: Remastered, z której Andrés opublikował szereg zdjęć (widocznych poniżej). Ponadto warto dodać, że w marcu Sony donosiło o przekroczeniu liczby 6 milionów kopii nabytych przez graczy.

The Last of Us sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy - ilustracja #1
The Last of Us sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy - ilustracja #2
The Last of Us sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy - ilustracja #3

Rewelacje od Javiego Andrésa są tym bardziej cenne, że wypływają na niecałe dwa tygodnie przed premierą The Last of Us: Remastered – portu omawianego tytułu na konsolę PlayStation 4. Gra w nowej wersji trafi na rynek 29 lipca i zostanie uzupełniona o całą dodatkową zawartość, jaka została stworzona do tej pory na rzecz The Last of Us, a więc między innymi kilka DLC do trybu multiplayer i rozszerzenie fabularne Left Behind. Wszystko to zostanie wydatnie podrasowane graficznie, by zrobić użytek z możliwości konsoli ósmej generacji, lecz będzie działało przy tym w rozdzielczości 1080p z szybkością 60 klatek na sekundę.

The Last of Us rozeszło się w 7 milionach ezgemplarzy na samym PlayStation 3. Ile sprzedanych kopii dołoży do tego wyniku wersja na PlayStation 4? - The Last of Us sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy - wiadomość - 2014-07-16
The Last of Us rozeszło się w 7 milionach ezgemplarzy na samym PlayStation 3. Ile sprzedanych kopii dołoży do tego wyniku wersja na PlayStation 4?