Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 stycznia 2017, 09:56

The Last Jedi oficjalnym podtytułem ósmego epizodu Gwiezdnych wojen

Na Twitterze ujawniony został podtytuł ósmej części sagi Gwiezdne wojny - The Last Jedi. Premiera filmu jest planowana na 15 grudnia tego roku.

Star Wars: The Last Jedi – oto podtytuł kolejnej części Gwiezdnych wojen. Informacja ta została ujawniona wczoraj wieczorem za pośrednictwem oficjalnego konta sagi na Twitterze. W ubiegłym roku poznaliśmy datę premiery oraz nowe nazwiska w obsadzie ósmego epizodu.

Siódma część nie tylko zarobiła mnóstwo pieniędzy, ale też zebrała bardzo solidne oceny. Czy The Last Jedi powtórzy ten sukces? - "The Last Jedi" oficjalnym podtytułem ósmego epizodu Gwiezdnych wojen - wiadomość - 2017-01-24
Siódma część nie tylko zarobiła mnóstwo pieniędzy, ale też zebrała bardzo solidne oceny. Czy The Last Jedi powtórzy ten sukces?

Oczywiście, jak zawsze w przypadku tak znanej marki, ujawnienie podtytułu wywołało lawinę spekulacji na temat tego, kim jest wspomniany ostatni Rycerz Jedi. Najbardziej prawdopodobną opcją wydaje się oczywiście Luke Skywalker, który w ósmym epizodzie bez wątpienia odegra „nieco” większą rolę, niż w poprzedniej części. Możliwe również, że chodzi o Rey, mającą wrodzoną umiejętność w korzystaniu z Mocy oraz walce mieczem świetlnym. Część fanów wysnuwa jednak teorie, że podtytuł odnosi się do Kylo Rena, Finna lub Lei. Jednocześnie wiele osób zwraca uwagę na grafikę towarzyszącą wiadomości – słowa „Star Wars” zostały zapisane ciemnoczerwonym kolorem, co może sugerować, że ósmy epizod będzie mroczniejszy i poważniejszy od siódmego.

Spekulować możemy oczywiście do woli, jednak na odpowiedź na pytanie, kim jest tytułowy ostatni Jedi, przyjdzie nam poczekać aż do 15 grudnia. Do tego czasu otrzymamy jednak z pewnością serię teaserów, zwiastunów i wywiadów, więc miłośnicy sagi na pewno nie będą się nudzić przed powrotem do odległej galaktyki.

  1. Oficjalne konto sagi Gwiezdne wojny na Twitterze
  2. Oficjalna strona internetowa sagi Gwiezdne wojny