Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 stycznia 2016, 09:10

autor: Entelarmer

Przesunięcie premiery Star Wars: Episode VIII

Firma Disney poinformowała o przesunięciu daty premiery ósmego epizodu Gwiezdnych Wojen z 26 maja na 15 grudnia 2017 roku. Powód - chęć wydania nowych Star Wars w okresie świątecznym.

Na początku tego miesiąca informowaliśmy o datach premiery kolejnych filmów osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen. Według danych ujawnionych przez firmę Disney, kontynuacja kasowego siódmego epizodu miała zadebiutować 26 maja 2017 roku. Tymczasem magazyn Hollywood Reporter poinformował o przesunięciu premiery ósmej części o 7 miesięcy, na 15 grudnia tego samego roku. Disney nie podał żadnego uzasadnienia tej decyzji, ale według informatorów czasopisma chodziło nie tyle o dodatkowy czas na dopracowanie filmu, ile o premierę w okresie bożonarodzeniowym, co sprawdziło się w przypadku Przebudzenia Mocy.

Na dalsze losy Rey, Finna i spółki przyjdzie nam poczekać nieco dłużej. - Przesunięcie premiery Star Wars: Episode VIII  - wiadomość - 2016-01-21
Na dalsze losy Rey, Finna i spółki przyjdzie nam poczekać nieco dłużej.

Ponadto, w związku z tym posunięciem, wydawca zdecydował się też na wcześniejsze wypuszczenie nowej części Piratów z Karaibów, zatytułowanej Dead Man Tells No Tales. Pierwotnie nowe przygody kapitana Jacka Sparrowa miały ukazać się 7 lipca, teraz zaś zajmie on miejsce ósmego epizodu Star Wars. Nie da się również nie zauważyć, że powyższe decyzje nieco rozluźniły letni rozkład filmów Disneya w 2017 roku: 5 maja mają zadebiutować Strażnicy galaktyki 2, a 7 lipca trzecia część pixarowskich Aut. Przypomnijmy też, że pod koniec bieżącego roku ukaże się kolejna produkcja sygnowana logiem Gwiezdnych wojen – spin-offowe Rouge One: A Star Wars Story (premiera 16 grudnia).