Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 lipca 2018, 09:59

The Expanse Roleplaying Game – marka SF doczeka się stołowego RPG

Nadchodzi The Expanse Roleplaying Game, czyli stołowa gra fabularna bazująca na popularnej marce science fiction, obejmującej m.in. powieści oraz serial telewizyjny.

Podręcznik ukaże się w listopadzie. - The Expanse Roleplaying Game – marka SF doczeka się stołowego RPG - wiadomość - 2018-07-25
Podręcznik ukaże się w listopadzie.

Marka The Expanse wkrótce otrzyma szansę na podbój nowego medium. Po powieściach, serialu telewizyjnym i planszówce przyszła pora na stołową grę fabularną bazującą na tej licencji. Za jej opracowanie odpowiadać będzie wydawnictwo Green Ronin, a premiera zaplanowana została na listopad tego roku.

Twórcy uruchomili kickstartera, mającego pomóc im zebrać dodatkowe środki na wyprodukowanie podręcznika. Akcja już okazała się wielkim sukcesem. Cel minimalny ustalono bowiem na poziomie 22,823 funtów i w ciągu niecałych dwóch dni udało się zgromadzić prawie sześciokrotnie większą kwotę. Zbiórka potrwa do 23 sierpnia tego roku.

Edycję specjalną można nabyć tylko przez kickstartera. - The Expanse Roleplaying Game – marka SF doczeka się stołowego RPG - wiadomość - 2018-07-25
Edycję specjalną można nabyć tylko przez kickstartera.

Przypomnijmy, że marka rozpoczęła żywot w 2011 roku jako cykl powieściowy autorstwa Jamesa S.A. Coreya (pod tym pseudonimem wspólnie tworzy dwóch pisarzy – Ty Franck oraz Daniel Abraham). Cztery lata po publikacji pierwszego tomu ruszył serial telewizyjny, który do tej pory doczekał się trzech sezonów. Przez chwilę wydawało się, że na tym zakończy się historia tej adaptacji, ale ostatecznie produkcję uratowała firma Amazon.

Przerobienie The Expanse na stołową grę fabularną jest o tyle ciekawe, że dla tej marki jest to powrót do korzeni. Ty Franck oraz Daniel Abraham opracowali to uniwersum na potrzeby własnych sesji stołowych RPG-ów i dopiero po wielu latach zabawy postanowili wykorzystać te pomysły w powieściach. Dlatego nie powinno być zaskoczeniem, że pisarze aktywnie współpracują obecnie z ludźmi z Green Ronin Publishing przy tworzeniu The Expanse Roleplaying Game.

Produkcja dostępna jest w dwóch wydaniach. Standardowe zaoferuje kolorowy podręcznik w twardej oprawie. Natomiast Edycja Specjalna oprawiona zostanie w skórę i można ją nabyć wyłącznie w ramach zbiórki na Kickstarterze.

  1. Strona kickstartera The Expanse Roleplaying Game
  2. Oficjalna strona Green Ronin