Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2013, 12:24

autor: luckie

The Elder Scrolls V: Skyrim – patch 1.9 oficjalnie na Steamie. Konsolowa wersja łatki już wkrótce

Studio Bethesda Softworks wypuściło dopracowaną wersję łatki z numerem 1.9 do The Elder Scrolls V: Skyrim na PC. Aktualizacja znosząca limit maksymalnego poziomu doświadczenia pobierana jest automatycznie ze Steama. Konsolowi gracze powinni otrzymać łatkę jeszcze w tym miesiącu.

Legendarny poziom trudności stawia przed graczami nowe wyzwania - The Elder Scrolls V: Skyrim – patch 1.9 oficjalnie na Steamie. Konsolowa wersja łatki już wkrótce - wiadomość - 2013-03-21
Legendarny poziom trudności stawia przed graczami nowe wyzwania

Na początku marca pisaliśmy o łatce 1.9 do The Elder Scrolls V: Skyrim. Była ona wówczas dostępna jedynie na PC w formie bety. Teraz studio Bethesda Softworks wypuściło pełną wersję aktualizacji. „Legendarny” patch działa również z polską edycją gry. Wystarczy uruchomić Steama i poczekać chwilę, aż program sam pobierze odpowiednią zawartość, by móc cieszyć się najnowszymi zmianami. Użytkownicy Xboksa 360 i PlayStation 3 muszą poczekać na swoją wersję łatki 1.9. Twórcy mają nadzieję, że uda się ją ukończyć jeszcze w tym miesiącu.

Tym razem autorzy poczynili ukłon w stronę weteranów Skyrima, umożliwiając nieograniczony rozwój postaci. Osiągnięcie poziomów wyższych niż 81 wymaga zresetowania wymaksowanego drzewka umiejętności z poziomu 100 do 15. Otrzymujemy wówczas z powrotem wszystkie punkty, które wydaliśmy na perki, ulepszające daną zdolność. Zamiana umiejętności na legendarną pozwala rozwinąć ją raz jeszcze, a proces ten można powtarzać wielokrotnie. Kolejne awanse dodatkowo powiększą pulę punktów do rozdysponowania na poszczególne cechy.

Zamieniając umiejętność na legendarną, zaczynamy szkolenie niemal od podstaw - The Elder Scrolls V: Skyrim – patch 1.9 oficjalnie na Steamie. Konsolowa wersja łatki już wkrótce - wiadomość - 2013-03-21
Zamieniając umiejętność na legendarną, zaczynamy szkolenie niemal od podstaw

Łatka wprowadza także nowy, legendarny poziom trudności. Dzięki niemu doświadczeni gracze nie znudzą się zbyt szybko podczas dalszego rozwoju Dovahkiina. Jeśli nie mamy na podorędziu nieśmiertelnego wierzchowca, który mógłby posłużyć za tanka, pokonanie smoka staje się prawdziwym wyzwaniem, nawet gdy gramy wysokopoziomową postacią. Ponadto Bethesda poprawiła sporo pomniejszych błędów (m.in. problemy z niektórymi misjami), które szczegółowo opisano na oficjalnym blogu dewelopera.

The Elder Scrolls V: Skyrim – piąta część jednej z ulubionych serii miłośników gatunku RPG akcji – doczekała się do tej pory trzech dodatków DLC. Pierwszy z nich – Dawnguard – pojawił się w Polsce z pewnym opóźnieniem w stosunku do światowej premiery. Z kolei Hearthfire nie został wydany w naszym kraju, ale na szczęście, od kiedy blokada regionalna na Skyrim i wszystkie dodatki do gry została zniesiona, można go nabyć poprzez Steama. Od 5 marca Polacy mogą zagrać również w rodzimą wersję trzeciego rozszerzenia o podtytule Dragonborn.