Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2021, 18:45

The Elder Scrolls Online Blackwood: premiera i trailer

The Elder Scrolls Online: Blackwood zadebiutował wczoraj na PC i Google Stadii. Z tej okazji studio ZeniMax Online opublikowało nowy trailer. Premiera na konsolach odbędzie się 8 czerwca.

Studio ZeniMax Online wydało wczoraj kolejny dodatek do gry MMORPG The Elder Scrolls Online zatytułowany Blackwood. Twórcy deklarują, że rozszerzenie – na tę chwilę dostępne wyłącznie na PC (z systemami Windows i Mac) oraz Google Stadii; premiera na konsolach odbędzie się za tydzień) – zapewni nam ponad 30 godzin dodatkowej zabawy, w czasie której zwiedzimy tytułowy region Blackwood, częściowo znany fanom serii z Obliviona. Nowy rozdział stanowi część przewidzianej na 2021 rok kampanii fabularnej Wrota Oblivionu (Gates of Oblivion) – jej ostatni akt mamy dostać na przełomie listopada i grudnia.

Oprócz nowej krainy i rozgrywającej się w niej historii, która skupi się na odkrywaniu daedrycznych spisków, dodatek Blackwood wprowadzi do ESO system kompanów kontrolowanych przez SI. Od teraz nikt – ani osoby stroniące od innych graczy, ani te wchodzące z nimi w częste interakcje – nie będzie musiał podróżować samotnie. Na początku dostaniemy możliwość wybrania jednego z dwojga towarzyszy; w kolejnych dodatkach z pewnością pojawi się ich więcej. Później dobierzemy mu ekwipunek i umiejętności, tak aby pasowały one do naszego stylu gry. Przyjdzie nam też rozwiązać unikatową serię zadań poświęconą wybranemu kompanowi, który oceni nasze poczynania poprzez system reputacji.

Ponadto nowe rozszerzenie wprowadzi do The Elder Scrolls Online Rockgrave Trial, w którym 12 graczy będzie mogło zmierzyć się m.in. z trzema unikatowymi bossami i dwoma minibossami, i zdobyć nagrody pokroju zestawów zbroi, tytułów, zdobień ciała, a nawet wierzchowca (Sul-Xan Fleshrippera). Oprócz tego pojawią się liczne zadania poboczne, wyzwania i osiągnięcia, a także wydarzenie o nazwie Oblivion Portals, skupiające się na tytułowych bramach, stworzonych przez daedrycznego księcia Mehrunesa Dagona i pozwalających jego ludowi na sianie chaosu i zniszczenia w świecie Tamriel.

To oczywiście nie wszystkie nowości, jakie czekają na Was w The Elder Scrolls Online: Blackwood – pełny opis nowego rozszerzenia znajdziecie tutaj. Przypominam, że w tej chwili jest ono dostępne wyłącznie na PC i Google Stadii, a premiera na PS4 i XONE (we wstecznej kompatybilności także na PS5 i XSX|S) nastąpi dopiero 8 czerwca. Tydzień później natomiast ma się pojawić lekko przesunięta darmowa aktualizacja, dostosowująca grę do konsol nowej generacji, na temat której już pisaliśmy.

Źródło: ZeniMax Online/Bethesda Softworks. - The Elder Scrolls Online Blackwood: premiera i trailer - wiadomość - 2021-06-02
Źródło: ZeniMax Online/Bethesda Softworks.

Ostatnie, ale nie najmniej ważne – przed ewentualnym zakupem zwróćcie uwagę na cztery różne wersje produkcji. Jeśli posiadacie już poprzednie rozszerzenia, wystarczy Wam nabycie samego Blackwood, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać kompletne wydanie ESO, zawierające wszystkie dotychczasowe rozdziały. Są też dostępne edycje kolekcjonerskie obydwu wersji, zapewniające cyfrowe przedmioty widoczne na powyższym screenie.