Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2021, 09:44

Dodatek Blackwood do ESO zadebiutuje w połowie roku

Studio ZeniMax Online przekazało w informacji prasowej, że dodatek Blackwood do gry MMORPG The Elder Scrolls Online ukaże się na początku czerwca tego roku.

W SKRÓCIE:

  1. dodatek Blackwood do ESO ukaże się 1 / 8 czerwca (na PC / konsolach);
  2. w grze pojawią się kolejne lokacje, zadania oraz system towarzyszy;
  3. w marcu otrzymamy DLC Flames of Ambition, wprowadzające do fabuły Blackwood.

Deweloperzy z zespołu ZeniMax Online poinformowali, że kolejny duży dodatek do gry MMORPG The Elder Scrolls Online – zatytułowany Blackwood – zadebiutuje późną wiosną tego roku. Premiera wersji komputerowej odbędzie się 1 czerwca, zaś gracze konsolowi będą musieli zaczekać siedem dni dłużej.

Blackwood zaoferuje rozbudowany wątek fabularny, którego przejście powinno zająć około trzydziestu godzin. Opowieść będzie dotyczyła spisku daedrycznego księcia Mehrunesa Dagona znanego z The Elder Scrolls: Oblivion (ale warto przypomnieć, że wydarzenia przedstawione w grze rozgrywają się na 800 lat przed tymi znanymi z czwartej odsłony serii TES).

Możemy się też spodziewać kolejnych lokacji (poza tytułowym Blackwood trafimy m.in. do znanego z Obliviona miasta Leyawiin oraz na bagna Shadowfen), wielu nowych zadań pobocznych, poprawek elementów gameplayu oraz – co ciekawe – systemu towarzyszy. W ESO pojawią się bohaterowie niezależni, którzy będą podróżowali z graczem po całym Tamriel.

DLC Flames of Ambition

To jednak nie wszystko. Wcześniej, bo 8 marca na PC i 16 marca na konsolach, ukaże się kolejne DLC z lochami zatytułowane Flames of Ambition. Będzie to pierwszy etap całorocznej opowieści Wrota Oblivionu oraz wprowadzenie do opisywanego powyżej, dużego rozszerzenia. W dodatku trafimy do miejsca, w którym odkryjemy intrygę daedrycznego księcia.

Z kolei w trzecim kwartale bieżącego roku – już po premierze Blackwoodpojawi się kolejne DLC, którego akcja zabierze nas do osobistego wymiaru Mehrunesa Dagona, czyli Deadlands. Będą to lochy wieńczące cały obszerny wątek fabularny zaplanowany na 2021 rok. Więcej informacji na ten temat zostanie ujawnionych w późniejszym terminie.

  1. Recenzja gry The Elder Scrolls Online - ani to Skyrim, ani świetne MMO
  2. Pierwsze testy pełnej wersji The Elder Scrolls Online - MMO w świecie Tamriel
  3. The Elder Scrolls Online – poradnik