Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2021, 09:30

autor: Adrian Werner

Resident Evil Village może mieć trzy grywalne postacie

W sieci pojawiły się ciekawe plotki, sugerujące, że w Resident Evil Village pokierujemy trzema postaciami, w tym jedną kobietą.

WEDŁUG PLOTEK GRYWALNE POSTACIE TO:
  1. Ethan Winters,
  2. Chris Redfield,
  3. nieznana jeszcze kobieta.

Ostatnio zasypywani jesteśmy informacjami odnośnie Resident Evil Village. Najnowszymi są plotki sugerujące, że w trakcie kampanii pokierujemy trzema postaciami. Ich źródłem jest AestheticGamer, który wyrobił sobie dobrą renomę w kwestii gier Capcomu.

Do tej pory jedyną oficjalnie potwierdzoną grywalną postacią jest Ethan Winters, czyli główny bohater Resident Evil VII: Biohazard. Drugą ma być weteran cyklu Chris Redfield. Nie jest to zaskoczeniem, gdyż pojawia się on w zwiastunach RE Village. W grze mamy również pokierować nieznaną jeszcze bohaterką. AestheticGamer nie posiada informacji na temat jej tożsamości. Nie jest nawet do końca pewien, czy naprawdę pojawi się w grze. Wie jedynie, że była ona grywalną postacią we wcześniejszych wersjach gry i według jego wiedzy nie uległo to zmianie.

AestheticGamer twierdzi, że sekcje z Chrisem będą zawierały walkę. Bohater był grywalną postacią w dodatku Not a Hero do siódmej części serii. DLC ukazało go jako znacznie skuteczniejszego wojownika niż Ethan, co miało sens, gdyż Redfield to doświadczony najemnik, który ma za sobą lata walki z potworami, podczas gdy Winters jest zwykłym cywilem. Ciekawe więc, czy również w Resident Evil Village różnica w poziomie wyszkolenia między tymi postaciami będzie ukazana przez styl rozgrywki.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu na PlayStation 5 trafiło demo gry nazwane Maiden. Nie zawiera ono walki i pozwala wcielić się w kobietę, której imię nie jest ujawnione. Całość jest samodzielną historią, której nie znajdziemy w pełnej wersji gry. Finał przygody jest dosyć definitywny i sugeruje, że raczej nie zobaczymy tej postaci w przyszłości, ale może to być równie dobrze zmyłka i bohaterka powróci w RE Village.

Brak pewności AestheticGamera w kwestii kobiecej postaci może jednak oznaczać również, że Capcom porzucił pomysł grywalnych sekcji z jej perspektywy, a opracowane do tego momentu elementy przerobił na samodzielne demo Maiden.

Resident Evil Village ukaże się 7 maja tego roku. Gra równocześnie zadebiutuje na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PS5 i Xbox Series X/S.

  1. Strona internetowa gry Resident Evil Village
  2. Strona internetowa firmy Capcom