Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2021, 10:03

autor: Vergil

Deep Rock Galactic sprzedało się doskonale, gracze pokochali kosmiczne krasnoludy

Studio Ghost Ship Games świętuje sukces gry Deep Rock Galactic, która doczekała się bardzo ciepłego przyjęcia ze strony graczy. Autorzy ujawnili wyniki jej sprzedaży, a także opublikowali infografikę obfitującą w rozmaite ciekawostki.

W SKRÓCIE:
  1. Deep Rock Galactic znalazło ponad dwa miliony nabywców;
  2. twórcy tej kooperacyjnej strzelanki opublikowali infografikę z rozmaitymi ciekawostkami;
  3. można się z niej dowiedzieć między innymi, że w 2020 roku gracze zginęli w tym tytule 106 milionów razy, a liczba jego posiadaczy uległa niemal potrojeniu.

Deep Rock Galactic to kooperacyjna strzelanka, w której gracze wcielają się w krasnoludzkich górników wydobywających surowce na rozmaitych planetach i stawiających czoła czyhającym na nich maszkarom. Produkcja pojawiła się we Wczesnym dostępie na platformie Steam w lutym 2018, a w maju 2020 roku na komputerach osobistych oraz Xboksie One zadebiutowała jej pełna wersja. Tytuł znalazł już ponad dwa miliony nabywców, a jak informują twórcy ze studia Ghost Ship Games, zwrot kosztów pracy nad tym projektem i zabezpieczenie środków na następny zapewniłoby sprzedanie zaledwie dwustu tysięcy egzemplarzy. Można więc mówić o wielkim sukcesie ich debiutanckiej gry.

Na tym nie koniec ciekawostek związanych z Deep Rock Galactic. W przerwach od otwierania kolejnych szampanów i świętowania deweloperzy przygotowali bowiem infografikę, w której dzielą się interesującymi informacjami dotyczącymi tego dzieła.

Najwięcej, bo aż 1 180 595 egzemplarzy gry sprzedało się w 2020 roku, kiedy to zadebiutowała pełna wersja Deep Rock Galactic. Tym samym w porównaniu z rokiem 2019, kiedy to w ręce graczy trafiło 404 213 sztuk tej produkcji, jej sprzedaż uległa niemal... potrojeniu. W 2020 roku na platformie Steam tytuł znalazł się wśród setki najlepiej sprzedających się pozycji; poza tym gra często plasowała się na pierwszym miejscu list sprzedaży.

Z wersją gry dostępną na platformie Steam gracze spędzili średnio nieco ponad 31 godzin (mediana wynosi odrobinę więcej niż 8 godzin). W 2020 roku przeciętne sesje trwały 88 minut, podczas gdy rok wcześniej – 77. Łącznie wszyscy nabywcy omawianego tytułu poświęcili na niego... 7478 lat.

Co zaś tyczy się bazy graczy na platformie Steam – w 2020 roku produkcja mogła się pochwalić ponad 46 tysiącami aktywnych użytkowników dziennie, podczas gdy w 2019 roku wartość ta wynosiła jedynie 17 tysięcy. Miesięcznie do gry logowało się 310 tysięcy graczy (110 tysięcy w 2019 roku). Średnio jednocześnie bawiło się w niej 4856 osób (1534 w 2019 roku), a maksymalnie – 20 120 (14 863 w 2019 roku).

Deep Rock Galactic sprzedało się doskonale, gracze pokochali kosmiczne krasnoludy - ilustracja #1
Gracze bardzo polubili się z krasnoludami uzbrojonymi w wielkie giwery.

Przejdźmy do najciekawszych liczb związanych z Deep Rock Galactic. Otóż w 2020 roku gracze zginęli w tej produkcji 106 milionów razy. Co ciekawe, 88 milionów ich śmierci skończyło się odrodzeniem, dzięki czemu ofiary mogły wrócić do gry. Naciśnijmy F dla tych, którzy znaleźli się wśród pozostałych 18 milionów zgonów...

Co w 2020 roku najczęściej zabijało graczy? Otóż... upadki z dużych wysokości (doliczono się blisko 21 milionów takich śmierci). Wśród przeciwników na miano najbardziej morderczego zasłużył natomiast Glyphid Grunt, który zabijał blisko 10 milionów razy. Ciekawostką jest fakt, że gracze blisko 7,5 miliona razy umierali od... przyjacielskiego ognia.

Na koniec słówko o ocenach i odbiorze Deep Rock Galactic. Na Steamie gra doczekała się niemal 57,5 tysiąca recenzji, z czego 97% jest pozytywnych. Pozwoliło jej to uplasować się na 42. miejscu wśród najlepiej ocenianych gier na tej platformie, a na 8. wśród najlepiej ocenianych tam gier w roku 2020. Na Steamie tytuł posiada ponad milion obserwatorów, z kolei serwer gry na Discordzie ma ponad 189 tysięcy użytkowników.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Deep Rock Galactic
  2. Deep Rock Galactic – poradnik do gry