Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2021, 10:39

autor: Aquma

Władca Pierścieni w Minecraft - Minas Tirith pokazuje moc ray tracingu

Znana grupa tworząca zawartość do Minecrafta – Minecraft Middle-Earth – odtworzyła w grze lokację znaną z filmowego cyklu Władca Pierścieni. Kreacja prezentuje możliwości ray tracingu.

W SKRÓCIE:

  1. twórcy z grupy Minecraft Middle-Earth odtworzyli w Minecrafcie miasto Minas Tirith z filmów Władca Pierścieni: Dwie wieże oraz Władca Pierścieni: Powrót króla;
  2. dzieło powstało we współpracy z Nvidią i stanowi prezentację technologii ray tracingu.

Firma Nvidia postanowiła pochwalić się możliwościami ray tracingu w grze Minecraft. Film opublikowany na platformie YouTube prezentuje dzieło twórców z grupy Minecraft Middle-Earth. Zbudowali oni w omawianym tytule jedną z lokacji znanych z filmowej trylogii Władca Pierścieni – stolicę Gondoru, czyli miasto Minas Tirith. Trzeba przyznać, że efekt jest piorunujący.

Warto podkreślić znaczenie ray tracingu, po którego włączeniu oprawa leciwego Minecrafta naprawdę zmienia się nie do poznania. Dzięki śledzeniu promieni w czasie rzeczywistym Minas Tirith bardzo zyskuje na realizmie i atmosferze. Trójwymiarowe środowisko zdaje się też mieć znacznie więcej głębi.

Grupa Minecraft Middle-Earth istnieje już od ponad dziesięciu lat, co czyni z niej jeden z najdłużej działających zespołów tworzących zawartość do Minecrafta. Twórcy mają na swoim koncie liczne imponujące projekty (odtworzono m.in. Morię, Isengard czy Pelargir), ale powyższy można spokojnie uznać za jeden z najlepszych.

  1. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  2. Minecraft – poradnik
  3. Minecraft – strona oficjalna
  4. Minecraft Middle-Earth – strona oficjalna