Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2022, 19:18

Kiedy wyjdzie The Elder Scrolls 6? Nawet Todd Howard ma o tym ledwie mgliste pojęcie

Na The Elder Scrolls 6 przyjdzie nam jeszcze poczekać. Nawet sam Todd Howard nie wie do końca, kiedy nastąpi premiera produkcji.

Źródło fot. Bethesda
i

Od premiery Skyrima minęło już 11 lat. Od tej pory otrzymaliśmy kilka wersji tytułu oraz porty na większość znanych ludzkości platform sprzętowych, nadal jednak nie dostaliśmy kolejnej pełnoprawnej odsłony cyklu. I prawdopodobnie jeszcze długo się jej nie doczekamy. Sam Todd Howard nie do końca ma pojęcie, kiedy nastąpi premiera The Elder Scrolls 6.

Szef studia Bethesda był gościem podcastu Lexa Fridmana. Przyznał w nim, że produkcja TES6 zajmuje bardzo dużo czasu i trudno mu stwierdzić, kiedy doczekamy debiutu tego tytułu.

Mam o niej [dacie premiery The Elder Scrolls VI – dop. red.] mgliste pojęcie. Chciałbym, żeby nastąpiła szybko. Zależy nam na tym, aby ta gra wyszła. I życzyłbym sobie, żeby trwało to znacznie krócej.

Informacje te specjalnie nie szokują. W czerwcu ubiegłego roku Todd Howard przyznał, że The Elder Scrolls VI nadal znajduje się w fazie projektowania. Poł roku później pojawiły się spekulacje, że gra wciąż tkwi na tym samym, początkowym etapie produkcji. Możemy więc śmiało stwierdzić, że minie jeszcze wiele lat, zanim tytuł będzie grywalny.

Warto wspomnieć, że podcast przyniósł nam wiele innych ciekawych informacji, przede wszystkim dotyczących Starfielda – obecnego wielkiego projektu Bethesdy, który ma zadebiutować w 2023 roku. Howard oświadczył w nim, że brak wersji na PS5 pozwoli lepiej dopracować wydania na PC oraz Xboksa Series X/S. Szczegóły na ten temat – i inne ciekawostki dotyczące tego projektu – znajdziecie tutaj.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej