Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2022, 19:45

autor: Adrian Werner

Green Hell jeszcze nas zaskoczy [Aktualizacja: data premiery Spirits of Amazonia 3 na konsolach]

Green Hell nadal sprzedaje się bardzo dobrze i twórcy zamierzają dalej rozwijać swoje dzieło. Ponadto poznaliśmy kilka konkretów odnośnie projektu Chimera, czyli następnej gry studia Creepy Jar.

Źródło fot. Creepy Jar
i

Aktualizacja

Studio Creepy Jar ogłosiło, że premiera trzeciej części rozszerzenia Spirits of Amazonia na konsolach PlayStation 4 i Xbox One odbędzie się 14 grudnia 2022 roku. Dzięki temu gracze na tych platformach wreszcie poznają w całości historię Jake’a Higginsa poprzedzającą wydarzenia w Green Hell.

Oryginalna wiadomość (25 listopada 2022 r.)

W kolejnym wydaniu organizowanego przez serwis Stockwatch.pl czatu inwestorskiego gościli ludzie z polskiego studia Creepy Jar. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, jak radzi sobie gra Green Hell. Poznaliśmy też kilka konkretów odnośnie do dalszych planów zespołu.

Przyszłość Green Hell

W minionym kwartale przychody spółki wyniosły 15 mln złotych, a zysk – 10,8 mln zł. Kluczową rolę w tym sukcesie odegrało zwiększone zainteresowanie Green Hell za sprawą aktualizacji Animal Husbandry.

  1. Green Hell będzie dalej intensywnie rozwijane. Studio pracuje nad aktualizacją Building, która najpewniej zadebiutuje w styczniu 2023 roku, oraz konsolową wersją patcha Spirit of Amazonia 3 (premiera w grudniu tego roku).
  2. Na tym się nie skończy. Gdy twórcy wypuszczą zapowiedziane nowości, udostępnią mapę drogową dalszego rozwoju Green Hell. Możliwe, że częścią tych planów będzie odświeżenie graficzne i technologiczne tej produkcji.

Chimera

Creepy Jar odniosło się także do swojego nowego projektu, czyli gry Chimera.

  1. Podjęto decyzję, że Chimera wpierw zadebiutuje tylko na PC. Ewentualne wersje konsolowe powstaną później.
  2. Premierowe materiały graficzne z gry mają zostać pokazane w pierwszym kwartale 2023 roku.
  3. Styl wizualny Chimery postawi na realizm.
  4. Na razie twórcy nie są gotowi podać planowanej daty premiery.

Przypomnijmy, że Green Hell zadebiutowało w sierpniu 2018 roku na PC we wczesnym dostępie, a wersja 1.0 ukazała się 13 miesięcy później. W 2020 r. wydano konwersję na konsolę Nintendo Switch, a w 2021 r. gra trafiła na Xboksa One i PlayStation 4.

Green Hell okazało się dużym sukcesem kasowym. Kilka miesięcy temu studio Creepy Jar pochwaliło się, że sprzedaż gry przekroczyła 3,5 mln egzemplarzy.

  1. Green Hell – oficjalna strona
  2. Green Hell – poradnik do gry
  3. Raport z zielonego piekła. Jak rodził się sukces polskiego Green Hell

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej