Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2022, 11:50

autor: Adrian Werner

Starfield będzie lepszy, bo nie wyjdzie na PS5 - twierdzi Todd Howard

Todd Howard ze studia Bethesda udzielił wywiadu, w którym ujawnił nowe fakty na temat gry Starfield.

Źródło fot. Starfield oczami Todda Howarda, znamy nowe szczegóły
i

Szef studia Bethesda, Todd Howard, był gościem podcastu Lexa Fridmana. W trakcie trwającej prawie trzy godziny rozmowy ujawniono sporo ciekawych informacji na temat gry Starfield.

Produkcja gry

 1. Brak wersji na PlayStation 5 pozytywnie wpłynął na produkcję Starfielda, gdyż pozwolił autorom bardziej skoncentrować się na wydaniach PC oraz na konsole Xbox Series X i Xbox Series S.
 2. W pracach nad wersją konsolową pomagają czołowi inżynierowie z działu Xboksa w firmie Microsoft.
 3. Konsolowa wyłączność dla sprzętów firmy Microsoft nie jest niczym nowym, gdyż Bethesda zadebiutowała na tym rynku przenosząc Morrowinda na pierwszego Xboksa.
 4. Howard stwierdził, że w przypadku wcześniejszych produkcji zespołu Bethesda zawsze koncentrowała się bardziej na wydaniach na konsole Xbox niż PlayStation.
 5. Decyzja o opóźnieniu gry była właściwa. Możliwe, że bez tego produkcję udałoby się ukończyć na czas, ale ryzyko porażki było zbyt duże.
 6. Todd Howard przyznaje, że przy Starfield presja, jaką odczuwają deweloperzy jest większa, gdyż produkcja ma pomóc sprzedać więcej konsol Xbox

Rozgrywka w Starfield

 1. Systemy planetarne w grze mają posiadać poziomy, więc przeżycie w nich będzie wymagało odpowiednio rozwiniętej postaci.
 2. Gra zaoferuje duży wybór kombinezonów kosmicznych, które mają oferować różne bonusy do ochrony przed gazami trującymi, temperaturą i innymi zagrożeniami.
 3. Wśród wrogów pojawią się roboty.
 4. Howard powtórzył wcześniejsze informacje, że nigdy nie zabraknie nam paliwa w środku podróży w kosmocie. Dodał jednak, że taka opcja może pojawić się w przyszłości w ewentualnym hardkorowym trybie survivalowym.
 5. Wirtualny świat gry ma tętnić życiem także poza planetami. Będziemy mogli obserwować m.in. inne statki przemierzające kosmos lub lądujące w gwiezdnych portach. Wiele z nich ma również inicjować kontakty z graczem.
 6. W grze znajdziemy cztery postacie, z którymi będziemy mogli romansować i każda z tych relacji ma być znacznie bardziej rozbudowana niż to, co oferował Fallout.

Przypomnijmy, że Starfield ma się ukazać w pierwszej połowie przyszłego roku. Produkcja zmierza na PC oraz Xboksa Series X / Xboksa Series S i od dnia premiery dostępna będzie w ramach abonamentu Game Pass.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

 1. Oficjalna strona firmy Bethesda

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.