Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2022, 11:27

autor: Adam Adamczyk

Wiedźmin inspiruje artystów; zobaczcie ich dzieła sztuki

Wiedźmin 3: Dziki Gon inspiruje artystów do tworzenia wspaniałych dzieł sztuki. Zapraszamy na krótki wernisaż.

Źródło fot. Steam | Wiedźmin 3: Dziki Gon
i

O tym, że w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon nie brakuje pięknych widoków, prawdopodobnie nie trzeba nikogo przekonywać. Już niebawem, bo 14 grudnia, udostępniona zostanie next-genowa aktualizacja hitu studia CD Projekt RED, a wówczas krajobrazy będą wyglądały jeszcze piękniej. To dobra wiadomość, bo wśród graczy nie brakuje artystów, a ci, tworząc swoje dzieła, bardzo chętnie nawiązują do trzeciej odsłony Wiedźmina. Zebraliśmy kilka kreacji prezentujących ich talent.

Artystyczne spojrzenie na Wiedźmina

Przeglądając Reddita, łatwo natknąć się na róznorodne dzieła związane z Wiedźminem. Jedna z najnowszych kreacji została przygotowana przez pochodzącą z Austrii malarkę, która posługuje się pseudonimem Aronja-Art. Artystka ukończyła niedawno ambitny obraz, przedstawiający medytującego Geralta przebywającego w Toussaint. Obok niego wiernie czeka Płotka, a w oddali widać pełen detali pałac Beauclair.

Wiedźmin inspiruje artystów; zobaczcie ich dzieła sztuki - ilustracja #1

Geralt i Toussaint w tleAronja-Art

Po zgłębieniu temu i wykonaniu researchu okazało się, że malarka ma w swojej kolekcji również inne dzieła związane z grami, choćby z God of War czy Elden Ring. Pozostając w temacie Wiedźmina, postanowiłem też sprawdzić, czy poprzestała wyłącznie na tym jednym obrazie i okazało się, że w przeszłości uwieczniła również jedną z najważniejszych lokacji w grze.

Wiedźmin inspiruje artystów; zobaczcie ich dzieła sztuki - ilustracja #2

Gerat i YenneferAronja-Art

Z ciekawości przejrzałem Reddita w poszukiwaniu innych artystów, którzy postanowili stworzyć obrazy nawiązujące do przygód Białego Wilka. Udało mi się znaleźć zarówno takie inspirowane grą, jak i serialem Netflixa. Zapraszam zatem na krótki wernisaż w wiedźmińskim tonie.

Wiedźmin inspiruje artystów; zobaczcie ich dzieła sztuki - ilustracja #3

Geralt i Jaskier w wersji inspirowanej serialemTheoson

Wiedźmin inspiruje artystów; zobaczcie ich dzieła sztuki - ilustracja #4

Geralt z RiviiEliczka

Wiedźmin inspiruje artystów; zobaczcie ich dzieła sztuki - ilustracja #5

Geralt w wersji inspirowanej serialemAquarellinde

Wiedźmin inspiruje artystów; zobaczcie ich dzieła sztuki - ilustracja #6

Geralt z RiviiNacicaba

Jeżeli znacie jakieś inne malarskie dzieła sztuki nawiązujące do Wiedźmina, podeślijcie je w komentarzach. Jeżeli ktoś z Was sam zajmuje się sztuką i stworzył obraz, rzeźbę, zagrał na instrumencie i zarejestrował utwór, lub dał inne ujście swej artystycznej pasji, inspirując się uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego, niech również nie wstydzi się podzielić tym ze światem.

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Który z powyższych obrazów podoba Ci się najbardziej?

Obraz nr 1
53,2%
Obraz nr 2
16,5%
Obraz nr 3
15,6%
Obraz nr 4
10,1%
Obraz nr 5
1,8%
Obraz nr 6
2,8%
Zobacz inne ankiety