Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2022, 18:26

Polscy piłkarze rozgromili Argentynę - przynajmniej w grze FIFA 23

Polacy wygrywający z Argentyną? Takie rzeczy zobaczycie w grze FIFA 23 – a może i na prawdziwym boisku?

Źródło fot. EA Sports.
i

Polska wygrywa z Argentyną – przynajmniej na wirtualnym boisku. Ostatni mecz naszej reprezentacji w fazie grupowej rozpocznie się dopiero o godzinie 20:00, jednakże firma EA Sports kontynuuje swoją zabawę w przewidywanie przebiegu tegorocznego mundialu.

Tym razem wydawca nie przeprowadził symulacji meczu, lecz zaangażował prawdziwych zawodników. Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik zmierzyli się z Ángelem Di Maríą oraz Leandrem Paredesem w FIF-ie 23 w kooperacyjnym trybie 2 na 2. Podsumowanie rozgrywki zamieszczono na Facebooku.

Po rozgrzewkowym spotkaniu zakończonym remisem piłkarze zasiedli do swojej wersji wielkiego finału. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla polskiej reprezentacji, która najwyraźniej nie dała większych szans kolegom z Argentyny.

Tak spotkanie podsumowano w oficjalnej informacji prasowej (zachowaliśmy oryginalną pisownię):

Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik wspólnie pokonali parę pomocników „albicelestes" w składzie Ángel Di María oraz Leandro Paredes. Nasz bramkarz i bohater meczu z Arabią Saudyjską tym razem dzielnie spisywał się rozgrywając akcje, natomiast Arkowi Milikowi udało się strzelić gola swoim wirtualnym odzwierciedleniem. Po meczu rozgrzewkowym zakończonym remisem, piłkarze zasiedli do wielkiego finału, który rozgrywali w formacie 2v2. Emocjonujące starcie zakończyło się zwycięstwem Polaków, którzy nie dali szans swoim argentyńskim kolegom, pokonując ich 3:1.

Polskim kibicom pozostaje wierzyć, że wieczorne spotkanie na prawdziwej murawie zakończy się tak samo jak na cyfrowym boisku. Czekamy do 20:00.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej