Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2022, 13:38

autor: Damian Miśta

EA ogłasza anti-cheat na poziomie jądra systemu; obiecuje, że nie pogorszy jakości rozgrywki

FIFA 23 będzie pierwszą grą z nowym system anti-cheaterskim EACC. Rozwiązanie firmy EA ma funkcjonować na poziomie jądra.

Electronics Arts ogłosiło, że wraz z premierą FIF-y 23 zadebiutuje nowy EA AntiCheat (EACC). Będzie on funkcjonował na poziomie jądra systemu.

Rozszerzone bezpieczeństwo

Według wydawcy twórcy oprogramowania służącego do oszukiwania coraz częściej operują w przestrzeni kernela, stosując większą ilość różnych technik, przez co zwykłe systemy anty-cheaterskie działające w trybie użytkownika stają się mniej skuteczne. Dzięki implementacji nowej metody program będzie w stanie w szerszym stopniu kontrolować procesy i takie oprogramowanie, jak sterownik karty graficznej.

EA ogłasza anti-cheat na poziomie jądra systemu; obiecuje, że nie pogorszy jakości rozgrywki - ilustracja #1

Co ciekawe, EA będzie przeciwdziałać nieuczciwym zagrywkom także w ramach rozgrywek jednoosobowych. Bez anti-cheata nie będzie można grać w FIF-ę 23. Ma to na celu m.in. utrudnienie rozwoju metod oszustw. Nie jest to jednak równoznaczne z chęcią umieszczenia EACC w każdej grze wydawcy, gdyż inna sytuacja występuje w typowych grach jednoosobowych – pozbawionych np. tabel z wynikami. Jest to szczególnie ważne ze względu na to, że w FIF-ie 23 będzie funkcjonował cross-play, więc gracze konsolowi również zostaną objęci ochroną.

EA uspokaja

Na podstawie wewnętrznych i niezależnych testów ustalono, że EACC wpływa tylko nieznacznie na rozgrywkę pod kątem wydajności oraz stabilności. Prywatność graczy również ma zostać nienaruszona i wspomina się o nieingerowaniu m.in. w historię przeglądania stron internetowych. Oprogramowanie anty-cheaterskie powstało we współpracy z firmami trzecimi, które zajmują się cyberbezpieczeństwem, więc nie powinno mieć negatywnego wpływu na dane użytkownika. EA zachęca również do kontaktu w razie znalezienia jakichś luk bezpieczeństwa.

EACC będzie można usunąć z komputera w każdej chwili. Rozwiązanie ma działać wyłącznie w trakcie gry w FIF-ę 23.

Oprogramowanie anty-cheaterskie na poziomie jądra zostało wcześniej wprowadzone m.in. przez Activision do Call of Duty: Warzone.

Premiera gry FIFA 23 w pełnej polskiej wersji językowej odbędzie się 30 września tego roku na PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X/S i Nintendo Switchu (Legacy Edition) oraz usłudze Google Stadia. Wcześniejszy dostęp 27 września otrzymają nabywcy wersji Ultimate.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie, a teraz publikuje teksty na Gry-Online.pl. Pasja do gier rozpoczęła się u niego od strzelania do kaczek na Pegasusie. Następnie biegał za Okiem Innosa, pukał wrogów patelnią w Team Fortress 2 i robił głupoty w Saints Row. Poza tym lubi nerdowe tematy o technologiach oraz to, co akurat wyda mu się ciekawe.

więcej

E3 2021