Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2022, 10:15

autor: Dawid "Dawid Wanat" Wanat

The Elder Scrolls 6 może nadal być w fazie preprodukcji

TES 6 ujawnione zostało w 2018 roku. Oczekiwanie na nową odsłonę serii może jeszcze potrwać, gdyż rzekomo gra znajduje się nadal w fazie preprodukcji. Światło dzienne ujrzały bowiem informacje z profilu pracownika Bethesdy na serwisie LinkedIn.

Według profilu Fanny Manset w serwisie LinkedIn, zatrudnionej w studiu Bethesda w dziale HR, The Elder Scrolls VI wciąż znajduje się w preprodukcji i do premiery jeszcze długa droga. Całą sprawę wypatrzył i doniósł o niej na Twitterze użytkownik Timur222, redaktor Wikipedii, a także znany branżowy informator, któremu co jakiś czas zdarza się co nieco ujawnić.

Przypomnijmy, że pierwszy zwiastun ogłaszający The Elder Scrolls VI pojawił się w 2018 roku. Od tego momentu wyczekiwane są jakiekolwiek nowe informacje od Bethesdy. W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że gra jest wciąż na etapie projektowania, oraz prawdopodobnie ujrzeliśmy jej miejsce akcji, dzięki trailerowi Starfield. Sądząc po dzisiejszym odkryciu, status nowej gry najwyraźniej nie uległ od tej pory zmianie.

The Elder Scrolls 6 może nadal być w fazie preprodukcji - ilustracja #1

„Bethesda Game Studios jest punktem odniesienia dla gier z otwartym światem i obecnie skupia się na produkcji Starfielda, swojego pierwszego nowego uniwersum od 25 lat, oraz preprodukcji gorąco oczekiwanego The Elder Scrolls VI"

Oczywiście nie jest to oficjalny komunikat studia, jednakże biorąc pod uwagę fakt, że źródło informacji stanowi pracownik Bethesdy z wieloletnim doświadczeniem, możemy spokojnie zakładać, że jest ona jak najbardziej zgodna z rzeczywistością. Dodatkowo, patrząc na historię doniesień o TES 6, wszystko wskazuje na to, że gra wejdzie do etapu pełnej produkcji dopiero po wypuszczeniu Starfielda.