Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2022, 11:00

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Zombie Mode usunięto z Battlefielda 2042 zaledwie dzień po wprowadzeniu

Problemów i wpadek Battlefielda 2042 ciąg dalszy. Tym razem DICE wprowadziło do gry tryb, który służył za maszynkę do zarabiania punktów doświadczenia. Aktualnie już go w niej nie uświadczymy.

W SKRÓCIE:
  1. Do Battliefielda 2042 wprowadzono Zombie Mode, czyli opracowany przez fanów tryb rozgrywki.
  2. Okazał się on jednak idealnym sposobem na szybkie zdobywanie doświadczenia, co zachwiało „gospodarką” XP w grze.
  3. Zombie Mode został usunięty dzień po wprowadzeniu, a w jego miejsce gracze otrzymali tryb Gun Game.

W Battlefieldzie 2042 pojawił się Zombie Mode – tylko po to, aby został usunięty dzień później. Studio EA DICE podjęło tę decyzję ze względu na to, że tryb szybko stał się maszynką do zarabiania punktów doświadczenia dla graczy. Jak mówi Justin Wiebe, deweloper z Ripple Effect (studia, które współpracuje z DICE) – ten moduł nigdy nie powinien był pojawić się w grze.

Zombie Mode usunięto z Battlefielda 2042 zaledwie dzień po wprowadzeniu - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/JA_Wiebe/status/1484417597789458432

Jak wskazuje nazwa usuniętego już trybu, zadaniem graczy w nim była walka z żywymi trupami. Sterowane były one przez sztuczną inteligencję i nacierały na nas falami. W sieci nie zabrakło filmików, na których gracze chwalili się sposobami na jak najwydajniejsze zarabianie punktów doświadczenia.

Trzeba zaznaczyć, że Zombie Mode został opracowany przez fanów gry, a nie producentów Battlefielda – studio DICE. Było to możliwe dzięki narzędziom do urozmaicania rozgrywki, które oferuje społeczności moduł Portal. Jest on uważany za jedną z niewielu rzeczy, które utrzymują graczy przy Battlefieldzie.

Zombie Mode usunięto z Battlefielda 2042 zaledwie dzień po wprowadzeniu - ilustracja #2
Głos zabrał również znany informator Tom Henderson, nazywając sytuację Battlefielda „cyrkiem”. Źródło: https://twitter.com/_Tom_Henderson_/status/1484531815771746304

Aktualnie Zombie Mode nie jest już dostępny, a na jego miejsce pojawił się inny tryb – Gun Game. Jak twierdzi Justin Wiebe, DICE będzie pracowało nad tym, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości. Choć trudno nie odnieść wrażenia, że na zmiany może być już za późno. Całkiem niedawno usłyszeć można było o plotkach dotyczących przejścia gry na model darmowy. Również fakt, że hakerzy porzucają prace nad cheatami, mówi wiele o stanie Battlefielda 2042.