Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2022, 13:29

Battlefield 2042 może przejść na model darmowy, twierdzi znany leaker

W sieci pojawiły się doniesienia, że Electronic Arts rozważa przestawienie Battlefielda 2042 na jakąś formę modelu free-to-play, co ma być sposobem na uratowanie tej gry.

Według najnowszych doniesień firma Electronic Arts jest bardzo niezadowolona z wyników finansowych gry Battlefield 2042. Wydawca ma nawet rozważać przestawienie produkcji na jakąś formę modelu darmowego z mikropłatnościami. Nie znaczy to, że tak się faktycznie stanie – EA analizuje różne opcje mogące nieść ratunek BF2042, a przesiadka na free-to-play jest tylko jedną z nich. Więcej plotek na ten temat ma pojawić się jutro.

Takie szczegóły ujawnił Tom Henderson. Dał się on poznać jako sprawdzone źródło nieoficjalnych informacji dotyczących Battlefielda 2042. To dzięki niemu dowiedzieliśmy się m.in. o problemach, które wpłynęły na rozczarowującą jakość końcową gry.

Battlefield 2042 może przejść na model darmowy, twierdzi znany leaker - ilustracja #1
Źródło: Twitter.

Zamiast czekać na naprawienie BF2042 lepiej zagrać w darmowe Project Reality. Ten zbudowany na fundamentach Battlefielda 2 taktyczny FPS niedawno doczekał się wersji 1.7.0.0.

  1. Project Reality – pobierz grę

Przypomnijmy, że Battlefield 2042 zadebiutował 19 listopada 2021 roku. Produkcja trafiła równocześnie na PC oraz konsole PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra okazała się mocno niedopracowana, a fani serii narzekali na brak niektórych elementów charakterystycznych dla tego cyklu.

Słabą kondycję BF2042 najlepiej obrazuje sytuacja na Steamie. Tylko 32% wszystkich ocen użytkowników jest pozytywnych, co serwis kategoryzuje jako „w większości negatywny” odbiór gry. Co gorsza, licząc tylko noty z ostatnich 30 dni raptem 28% osób chwali ten tytuł. Oznacza to, że opinia na temat projektu cały czas się pogarsza.

Co więcej, Battlefield 2042 szybko traci graczy. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia w grę na Steamie bawiło się raptem 8 tysięcy osób równocześnie. Czwartkowy rekord aktywności Battlefielda V był ponad dwukrotnie wyższy. Najnowsza odsłona cyklu dała się również wyprzedzić Battlefieldowi 1.

Warto przypomnieć, że niegdyś na na rynku pojawiły się już dwie odsłony free-to-play tej marki, w postaci Battlefield Heroes oraz Battlefield Play4Free. Były to jednak produkcje opracowane konkretnie z myślą o tym modelu. Przesiadka Battlefield 2042 na F2P byłaby pierwszą próbą ratowania tradycyjnej odsłony cyklu w ten sposób w historii cyklu.

  1. Battlefield 2042 – recenzja. Dla każdego coś multiplayerowego
  2. Battlefield 2042 – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona serii Battlefield