Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2022, 10:08

Watch Dogs: Legion nie będzie dalej rozwijane

Autorzy Watch Dogs: Legion poinformowali o zakończeniu rozwoju gry. Nie możemy liczyć na żadne nowe dodatki, a uruchomiony właśnie piąty sezon rozgrywek multiplayer będzie ostatnim.

Mamy złe wieści dla fanów Watch Dogs: Legion. Firma Ubisoft ogłosiła, że zakończyła rozwój tej gry. Wydana niedawno aktualizacja Title Update 5.6 była ostatnią do tej produkcji. Wczoraj dobiegł końca czwarty sezon w trybie multiplayer i ruszył piąty. Po jego zakończeniu powtarzane będą poprzednie sezony.

Watch Dogs: Legion zadebiutowało w październiku 2020 roku, więc gra była wspierana przez piętnaście miesięcy. To dobry wynik na tle ogólnych standardów branży, ale słaby, gdy porównamy go do innych dużych produkcji firmy Ubisoft.

Assassin's Creed: Valhalla ukazało się miesiąc po Watch Dogs: Legion, a nadal jest intensywnie rozwijane. Gra ma w tym roku otrzymać trzecie rozszerzenie, zatytułowane Świt Ragnaroku, które będzie największym dodatkiem w historii serii.

Dłuższe wsparcie otrzymała również gra Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint, która ukazała się w październiku 2019 roku, a kilka miesięcy temu otrzymała wielką aktualizację Operation Motherland, wprowadzającą m.in. nowy tryb rozgrywki.

Trzeba jednak przyznać, że po premierze Watch Dogs: Legion dostało dużo nowej zawartości. Ukazał się obszerny dodatek Bloodline, gra zyskała również tryb kooperacyjny i wieloosobowe potyczki PvP. Gracze mogli także bawić się w specjalnych misjach, jak np. napadzie zainspirowanym serialem Dom z papieru.

Pragniesz świeżych wrażeń w Watch Dogs: Legion? Wypróbuj mod Scripthook.

Niestety, nie możemy liczyć, że fani zajmą się rozwojem gry. Grupa Nomad wydała Watch_Dogs Legion ScriptHook, który pozwala ładować własne skrypty, ale nikt tego nie wykorzystał do opracowania ciekawych modów. Projekt jest jednak godny uwagi społeczności skupionej wokół produkcji, gdyż sam w sobie oferuje wiele możliwości zmieniania ustawień i świata gry, daleko wykraczających poza to, na co pozwalają tradycyjne trainery. Dzięki niemu możemy np. swobodnie przywoływać różne typy obiektów, kontrolować ruch uliczny czy korzystać z rozbudowanego systemu fotografii.

  1. Watch_Dogs Legion ScriptHook - pobierz mod
  1. Watch Dogs Legion - poradnik do gry
  2. Recenzja gry Watch Dogs: Legion - bardzo bezpieczna i grzeczna rewolucja
  3. Oficjalna strona gry