Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2021, 09:56

AC Valhalla: Świt Ragnaroku z mapą wielkości 1/3 Anglii; nowości z pokazu

Pokaz Świtu Ragnaroku dostarczył nam wielu ciekawych informacji. Okazuje się, że nowy dodatek do Assassin's Creed: Valhalla może pochwalić się rozmiarem, którego nie powstydziłyby się pełnoprawne produkcje.

W SKRÓCIE:
  • Świt Ragnaroku zapewni około 35 godzin zabawy.
  • Dodatek zaoferuje mapę wielkości 1/3 Anglii z „podstawki”.
  • W grze użyjemy wielu nowych umiejętności, takich jak teleportacja czy wskrzeszanie wrogów.

Wczoraj w sieci pojawił się pierwszy zwiastun nowego dodatku do Assassin's Creed: Valhalla. Trzeba przyznać, że wygląda naprawdę efektownie, lecz – przynajmniej na pierwszy rzut oka – nie zdradza zbyt wiele na temat rozszerzenia. Na szczęście deweloperzy zorganizowali specjalny pokaz i podzielili się z nami znacznie większą ilością informacji.

Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, jak dużym projektem będzie nadchodzący Świt Ragnaroku. Nowy dodatek zapewni aż 35 godzin zabawy, tym samym przebijając niejedną pełnoprawną produkcję. Mapa, którą przyjdzie nam zwiedzać, ma zaś rozmiar 1/3 Anglii z podstawowej wersji gry.

W rozszerzeniu pomożemy Odynowi odnaleźć syna, Baldura. W tym celu nordycki bóg wyruszy do Svartalfheimu. Na miejscu okaże się, że mityczna kraina krasnoludów została zaatakowana przez wroga, a mieszkańcy ukryli się. Odyn będzie musiał ich odszukać, gdyż mają oni pełnić kluczową rolę w jego misji.

W trakcie rozgrywki ponownie staniemy w szranki z lodowymi gigantami z Jotunheimu. Tym razem jednak siły wroga wesprą ogniści wojownicy z Muspelheimu, którym przewodzi Surtur. To najpotężniejszy przeciwnik, z jakim mierzył się Odyn. Na pewno stanowić będzie spore wyzwanie dla graczy.

W walce skorzystamy z nowych umiejętności głównego bohatera (lub bohaterki – gracze otrzymają możliwość grania kobiecą wersją Odyna). Będziemy mogli zmieniać się we wronę, a także wykorzystywać ogniste oraz lodowe umiejętności wrogów. W szybkim przemieszczaniu się pomoże nam zdolność teleportacji przy użyciu łuku. Odyn będzie również w stanie ożywiać pokonanych przeciwników, którzy staną u jego boku.

Jeśli główny wątek nie będzie dla Was wystarczający, twórcy zaoferują także dodatkowe aktywności. Gracze sprawdzą swoje umiejętności chociażby na nowych arenach w wyzwaniach Valkirii.

Za dodatek zapłacimy 159,90 zł. Jego premiera przewidziana jest na 10 marca.