Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2021, 10:43

Bully 2 miał zostać pokazany wybrańcom - powracają plotki

Powracają plotki o Bully 2. Według nich studio Rockstar niedawno pokazało wybrańcom wczesną wersję gry.

W SKRÓCIE:
  1. pojawiły się plotki, że Bully 2 jest w produkcji,
  2. podobno studio Rockstar zorganizowało już prezentację dla wybranych osób z branży,
  3. pokaz gry miał odbyć się podczas The Game Awards 2021, ale coś nie wyszło,
  4. doniesienia są jednak mocno chaotyczne i nie wiadomo, czy faktycznie coś jest na rzeczy.

Najnowsze plotki dają nadzieję na powrót marki Bully. Według tych doniesień studio Rockstar Games ma szykować Bully 2. Co więcej, prace nad projektem mają być bardzo zaawansowane – na tyle, że kilka tygodni temu autorzy zorganizowali prezentację wczesnej wersji dla wybranych ludzi z branży.

Źródłem tych doniesień jest Tom Henderson, czyli sprawdzony leaker koncentrujący się na seriach Call of Duty oraz Battlefield. Podkreśla on, że sam osobiście nie widział projektu w akcji, ale najwyraźniej na tyle ufa osobom, od których uzyskał te informacje, że nie widzi problemu z przekazaniem ich dalej.

Bully 2 miał zostać pokazany wybrańcom - powracają plotki - ilustracja #1

Według Hendersona ujawnienie Bully 2 miało być jedną z wielkich niespodzianek gali The Game Awards 2021, ale ostatecznie studio Rockstar Games zmieniło plany. Warto dodać, że leaker nie jest jedynym źródłem informacji o tym, że coś dzieje się wokół tej marki. Blake Hestey, redaktor magazynu Game Informer, teasował na swoim koncie twitterowym zapowiedź czegoś, co wiele osób uznało za drugą część serii. Szybko usunął obrazek, a następnie przestawił cały swój profil na prywatny, ale wcześniej wiele osób zdążyło zrobić screena tej wiadomości.

Inny dziennikarz z redakcji Game Informera, Alex Van Aken, próbował uspokoić emocje, zapewniając, że wpis Hasteya wcale nie dotyczył Bully 2. Wszystko to sprawia, że trudno ocenić, czy Rockstar Games naprawdę ma w planach ten sequel. Możliwe, że jest on w produkcji, ale został opóźniony. Autorzy mogą również pracować nad odświeżoną wersją pierwowzoru, utrzymaną w stylu Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, a Hastey mógł nieopatrznie zasugerować w tweecie, że mamy do czynienia z sequelem, a nie powrotem pierwszej części w odświeżonej formie.

Czekając na oficjalne zapowiedzi, warto wrócić do pierwszej części. Zwłaszcza na PC jest to atrakcyjna propozycja, gdyż ukazało się sporo ciekawych modów ulepszających Bully. Paczka FIXER PACK łączy najważniejsze poprawki, m.in. dodając wsparcie dla rozdzielczości szerokoekranowych, usuwając najistotniejsze błędy, jak również pozwalając ręcznie ustawiać maksymalną liczbę fps i wartość FOV. Modyfikacja Extended Draw Distance wymusza na silniku generowanie obiektów w znacznej odległości, a Bully HQ Texture Overhaul Mod poprawia jakość tekstur.

  1. FIXER PACK – pobierz mod
  2. Extended Draw Distance – pobierz mod
  3. Bully HQ Texture Overhaul Mod – pobierz mod

Fani Bully, nauczeni doświadczeniem, ostrożnie podchodzą do doniesień o kontynuacji. Plotki o niej pojawiały się wielokrotnie, m.in. w 2009, 2011, 2017 oraz 2019 roku. Jakiś czas temu duże emocje wywołały doniesienia, według których projekt znajdował się w produkcji, ale cztery lata temu został skasowany. Z kolei w ubiegłym miesiącu głośno było o porzuceniu przez firmę Take-Two Interactive projektu, który miał pochłonąć 53 mln dolarów. Część osób podejrzewa, że mogło chodzić właśnie o Bully 2.

  1. Bully: Scholarship Edition – recenzja gry
  2. Bully: Scholarship Edition – poradnik do gry
Bully 2 miał zostać pokazany wybrańcom - powracają plotki - ilustracja #2