Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2011, 14:15

autor: Michał "Ender" Kułakowski

The Binding of Isaac – znamy datę premiery nowej gry twórcy Super Meat Boy

Znamy już datę premiery gry The Binding of Isaac, za której powstanie odpowiada jeden z twórców świetnie przyjętej platformówki Super Meat Boy.

Edmund McMillen, który razem z Tommy`m Refenesem tworzył duet odpowiadający za produkcje świetnie przyjętej przez graczy i krytyków platformówki Super Meat Boy, podzielił się na swoim blogu informacją o dacie premiery jego najnowszej gry pod tytułem The Binding of Isaac. Zgodnie z zapewnieniami, tytuł powinien być dostępny na Steamie 28 września w cenie 5 dolarów (ok. 15zł), w Europie będzie ona jednak najprawdopodobniej nieco wyższa i wyniesie 5 euro (ok. 20 zł).

The Binding of Isaac – znamy datę premiery nowej gry twórcy Super Meat Boy - ilustracja #1

The Binding of Isaac, będzie dwuwymiarowym połączeniem gry akcji, shootera i RPG, przypominającym pierwsze odsłony serii The Legend of Zelda. Na przestrzeni czterech rozdziałów i ośmiu poziomów, w losowo generowanych podziemiach, gracze zmierzą się z ponad 50 zróżnicowanymi typami przeciwników oraz 14 bossami. Rozwój postaci będzie opierał się na przeszło 80 przedmiotach, które zdobędziemy w trakcie eksploracji lub walki. Zmienią one nie tylko nasze umiejętności, ale także wygląd zewnętrzny. Duża ilość ukrytych skarbów i artefaktów oraz różne zakończenia do odblokowania, mają dodatkowo zachęcić graczy do kilkukrotnego zmierzenia się z tytułem.

Mcmillan ma już spore doświadczenie jako producent gier. Poza pracami nad Super Meat Boy, brał też udział w powstawaniu tytułów takich jak Braid czy Gish. Jego nowemu projektowi trudno oczywiście będzie zbliżyć się do sukcesu Meat Boy`a, ale z pewnością ma szanse na dobre przyjęcie wśród fanów gier niezależnych.