Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2010, 19:08

Techland na 58 miejscu prestiżowej listy Develop 100

Nabiegła do nas kolejna dobra wiadomość związana z polskim rynkiem elektronicznej rozrywki. Mianowicie, firma Techland została ujęta w prestiżowym zestawieniu Develop 100, będącym listą stu producentów odnoszących największe sukcesy na brytyjskim rynku gier komputerowych i video. Techland jest jedynym studiem z Europy Środkowo-Wschodniej, któremu udała się ta sztuka.

Dobiegła nas kolejna dobra wiadomość związana z polskim rynkiem elektronicznej rozrywki. Mianowicie, firma Techland została ujęta w prestiżowym zestawieniu Develop 100, będącym listą stu producentów odnoszących największe sukcesy na brytyjskim rynku gier komputerowych i video. Techland jest jedynym studiem z Europy Środkowo-Wschodniej, któremu udała się ta sztuka.

Techland na 58 miejscu prestiżowej listy Develop 100 - ilustracja #1

Call of Juarez: Więzy Krwi (PC, X360, PS3)

Ranking za rok 2009 stworzono na podstawie przychodów wygenerowanych na terytorium Wielkiej Brytanii, trzecim pod względem wielkości rynku gier na świecie. Danych dostarczyła firma badawcza GfK Chart Track. Techland uplasował się na 58. miejscu, a jego gry wygenerowały przychód na poziomie blisko 5,6 miliona funtów. Firmie udało się wyprzedzić kilku uznanych deweloperów, że wymienić choćby studio Sucker Punch (inFamous), Creative Assembly (Napoleon: Total War), EA Los Angeles (Command & Conquer: Red Alert 3 - Ultimate Edition) oraz EA DICE (Battlefield 1943).

W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się oczywiście te firmy, których gry odniosły w 2009 roku największe sukcesy na brytyjskim rynku gier. Listę otwiera Nintendo z przychodem na poziomie 203 milionów funtów, wyprzedzając Infinity Ward (Call of Duty: Modern Warfare 2) oraz EA Canada (FIFA 10). Pełne notowanie, obejmujące stu deweloperów, znajdziecie w tym miejscu.

Lp.

Firma

Przychód

1.

Nintendo

203 miliony funtów

2.

Infinity Ward

125 milionów funtów

3.

EA Canada

101 milionów funtów

4.

Ubisoft Montreal (Assassin’s Creed II)

60 milionów funtów

5.

Foundation 9

37 milionów funtów

6.

SEGA Studios

36 milionów funtów

7.

Capcom (Resident Evil 5, Street Fighter IV)

32 miliony funtów

8.

Treyarch (Call of Duty: World at War)

31 milionów funtów

9.

Yuke’s (UFC Undisputed 2009)

30 milionów funtów

10.

Level-5 (Professor Layton and the Diabolical Box, White Knight Chronicles)

29 milionów funtów

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej