Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2010, 08:54

autor: Jiker

Team ICO Collection coraz bardziej prawdopodobne

Przedłużające się oczekiwanie oficjalnego potwierdzenia istnienia kompilacji Team ICO Collection, spędza Wam sen z powiek? Spokojnie, pojawiła się nowa nadzieja. Jej źródłem okazał się francuski oddział sieci Amazon, który właśnie dołączył ów zestaw do swojej oferty.

Przedłużające się oczekiwanie oficjalnego potwierdzenia istnienia kompilacji Team ICO Collection, spędza Wam sen z powiek? Spokojnie, pojawiła się nowa nadzieja. Jej źródłem okazał się francuski oddział sieci Amazon, który właśnie dołączył ów zestaw do swojej oferty.

Według Amazona Team ICO Collection zadebiutuje na europejskim rynku pod koniec czerwca 2011 roku i będzie oferowane w cenie 69,95 euro, czyli około 287 złotych. W skład kompilacji miałyby oczywiście wejść obie dotychczas wydane gry studia, czyli Ico oraz Shadow of the Colossus.

Team ICO Collection coraz bardziej prawdopodobne - ilustracja #1
Team ICO Collection coraz bardziej prawdopodobne - ilustracja #2

Ico

Cena zaproponowana przez Amazon jest dosyć wygórowana – szczególnie, jeśli przyrównamy ją do kosztów zakupu God of War Collection, czyli pierwszego pakietu gier z PlayStation 2 wydanego na PS3 w usprawnionej formie (grafika w rozdzielczości 720p, 60 klatek na sekundę, Trofea). W momencie premiery zestawu dwóch pierwszych przygód Kratosa, posiadacze najnowszej stacjonarnej platformy Sony mogli go zakupić za równowartość niecałych 40 euro, czyli około 165 złotych.

Musimy jednak brać pod uwagę fakt, że oferta złożona przez Amazon jest bardzo orientacyjna (a przy tym ciągle nieoficjalna), w związku z czym jej szczegóły, w tym cena, mogą ulec zmianie. Liczymy na to, że jej zamieszczenie sprowokuje firmę Sony Computer Entertainment do zabrania głosu w sprawie.

Team ICO Collection coraz bardziej prawdopodobne - ilustracja #3
Team ICO Collection coraz bardziej prawdopodobne - ilustracja #4

Shadow of the Colossus

Przypominamy, że oryginalna wersja Ico debiutowało na rynku w 2001 roku i zdobyła oceny na średnim poziomie 90%, natomiast Shadow of the Colossus został wydany w 2005 roku (średnia nota to 91%). Obie gry, mimo pochwał ze strony krytyków oraz uwielbienia zdeklarowanych fanów, nie zdołały zainteresować sobą mainstreamowego odbiorcy, choć jak mało które zasługują na to, aby określać je zdecydowaniem mianem sztuki. Niedługo przekonamy się, czy uda się to wreszcie trzeciej produkcji Team ICO, czyli niezwykle ciekawie zapowiadającego się The Last Guardian, którego swego czasu obszernie zapowiedzieliśmy. Czy ponownie zostaniemy wciągnięci przez pełną emocji historię oraz bardzo dopracowany model rozgrywki, cechujący się wieloma oryginalnymi rozwiązaniami?

Być może w niedalekiej przyszłości przedstawiciele SCE przekażą nie tylko nowe informacje na temat potencjalnego Team ICO Collection, ale również po raz kolejny odniosą się do kwestii serii tzw. Classics HD, czyli klasyków znanych z PlayStation 2 przenoszonych na PlayStation 3 w usprawnionej formie (obsługa Trofeów, rozdzielczość HD). Pierwszym oficjalnym zestawem, który trafi do sprzedaży pod tym szyldem będzie The Sly Collection (premiera w listopadzie bieżącego roku) – zestaw trzech przygód sympatycznego szopa-złodziejaszka oraz jego wyszukanej bandy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.