Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2015, 13:35

autor: Entelarmer

Take-Two Interactive: Mafia III i Grand Theft Auto V "zupełnie odmienne"

Serwis GameSpot skontaktował się z prezesem Take-Two Interactive, Straussem Zelnickiem, w sprawie ewentualnego podobieństwa Mafii III i Grand Theft Auto V. Ten stwierdził, że zarówno obie gry, jak i ich producenci to "zupełnie odrębne" byty, a seria GTA to "klasa sama w sobie".

Take-Two rozwiało wątpliwości co do wykorzystania pomysłów i technologii z GTA V w Mafii III. - Take-Two Interactive: Mafia III i Grand Theft Auto V "zupełnie odmienne" - wiadomość - 2015-08-11
Take-Two rozwiało wątpliwości co do wykorzystania pomysłów i technologii z GTA V w Mafii III.

Ostatni raport finansowy firmy Take-Two Interactive chyba rozwiał wszelkie wątpliwości na temat najlepiej sprzedającej się gry. Grand Theft Auto V z 54 milionami egzemplarzy bije na głowę konkurencję (poza Wii Sports z 76 milionami kopii rozesłanych do sprzedawców), która została daleko w tyle za piątą częścią gangsterskiej sagi studia Rockstar. W tym kontekście nie powinno dziwić pytanie, jakie zadał serwis Gamespot w rozmowie z Straussem Zelnickiem, prezesem Take-Two: czy niedawno potwierdzona Mafia IIIde facto również gra o gangsterach – powinna być traktowana jako produkcja podobna do hitu Rockstara? W odpowiedzi rozmówca stwierdził, że seria Grand Theft Auto to klasa sama w sobie i „nie da się jej porównywać” z innymi markami, w tym właśnie z Mafią, której trzecia część ma być „zupełnie odmiennym doświadczeniem”. Zelnick podkreślił także, że choć obie firmy – Rockstar oraz 2K Games – należą do Take-Two, to nie ma między nimi nawet wymiany technologii:

”Jesteśmy pobłogosławieni posiadaniem dwóch odrębnych marek. Nie dzielimy się technologiami. Uważamy to za najlepszy sposób na wydobycie z naszych twórców tego, co najlepsze”.

Niejako przy okazji Take-Two podało też, że Mafia III ukaże się dopiero w roku finansowym 2017, a więc nie wcześniej niż w kwietniu 2016 roku.

Mafia III to długo oczekiwana trzecia odsłona kultowej serii gier gangsterskich od studia 2K Czech. Nad „trójką” pracuje nowe studio Hangar 13, w skład którego weszli oryginalni twórcy cyklu, a tytuł ukaże się na PC oraz konsolach Xbox One i PlaySation 4. Sama gra została potwierdzona tuż przed targami gamescom, w trakcie których poznaliśmy sporo szczegółów na jej temat.