Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2015, 09:30

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Grand Theft Auto V z 54 mln egzemplarzy wysłanych do sklepów

Wydawca gry Grand Theft Auto V pochwalił się w najnowszym raporcie finansowym, że do sklepów wysłano ponad 54 miliony egzemplarzy produkcji. Oznacza to dwumilionowy wzrost od maja bieżącego roku.

Grand Theft Auto V – wirtualna gangsterka przyciąga kolejne miliony graczy. - Grand Theft Auto V z 54 mln egzemplarzy wysłanych do sklepów - wiadomość - 2015-08-11
Grand Theft Auto V – wirtualna gangsterka przyciąga kolejne miliony graczy.

W najnowszym raporcie finansowym firma Take-Two Interactive ujawniła, że Grand Theft Auto V wysłano do sprzedawców na całym świecie w ilości przekraczającej 54 miliony egzemplarzy. W maju bieżącego roku wynik ten wynosił 52 miliony, więc w ostatnim czasie wzrósł o kolejne dwa miliony, z czego większość najpewniej przypada na wersję PC-tową, która ukazała się w połowie kwietnia bieżącego roku. Warto zauważyć, że sprzedaż produkcji zaczyna w końcu wyhamowywać. W lutym bieżącego roku informowaliśmy, że wydawcy udało się wysłać do sklepów 45 milionów egzemplarzy GTA V. Do maja wynik ten powiększył się aż o 7 milionów, a teraz tylko o 2 miliony. Oczywiście to w dalszym ciągu porażające liczby. Wiele gier nigdy nie osiąga dwumilionowego nakładu, a tytuł Rockstara niemal dwa lata po premierze nadal radzi sobie wyśmienicie.

Kolejną rzeczą wartą wzmianki jest brak jakichkolwiek informacji w raporcie finansowym o fabularnym dodatku do „piątki”. Rozszerzenie do single playera miało ukazać się w 2014 roku, ale do dziś nie pojawiły się żadne konkrety. Czekamy więc dalej.

Grand Theft Auto V z 54 mln egzemplarzy wysłanych do sklepów - ilustracja #3

Grand Theft Auto V to jedna z najważniejszych gier w historii branży. Tytuł dostępny na konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych nie tylko jest wielkim hitem sprzedażowym, ale także świetną produkcją, która zebrała mnóstwo pochlebnych opinii, zarówno od recenzentów, jak i samych graczy.

Podczas zabawy kontrolujemy trzech bohaterów, biorących udział w emocjonującej przygodzie. Pierwotna wersja na past-geny sama w sobie była doskonałym tytułem. Edycja na Xboksa One i PlayStation 4 przyniosła lepszą oprawę graficzną i tryb FPP, a wydanie komputerowe dołożyło do tego m.in. edytor wideo, kolejne usprawnienia graficzne itd.