Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2015, 10:06

autor: Renox

Grand Theft Auto V – do sklepów trafiło ponad 45 milionów egzemplarzy gry

Firma Take-Two, wydawca Grand Theft Auto V, ujawniła w swoim najnowszym sprawozdaniu finansowym, że jak na razie do sklepów trafiło ponad 45 milionów kopii wspomnianej produkcji. Niemal 10 milionów wszystkich tych egzemplarzy stanowią wersje na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Do sklepów trafiło ponad 45 milionów egzemplarzy GTA V. - Grand Theft Auto V – do sklepów trafiło ponad 45 milionów egzemplarzy gry - wiadomość - 2015-02-04
Do sklepów trafiło ponad 45 milionów egzemplarzy GTA V.

Grand Theft Auto V to wielka gra – nie tylko pod względem rozmiarów zaimplementowanego świata, ale też (a może zwłaszcza?) za sprawą ogromnej popularności wśród graczy. Dobrym dowodem potwierdzającym to stwierdzenie jest najnowszym raport finansowy firmy Take-Two, wydawcy omawianego sandboksa. Ze wspomnianego sprawozdania wynika, że jak dotąd do sklepów trafiło ponad 45 milionów egzemplarzy gry. Nie oznacza to oczywiście, że właśnie tyle kopii zostało oficjalnie sprzedanych, jednak sami przyznacie, że dane te robią ogromne wrażenie.

Całość staje się jeszcze bardziej imponująca, kiedy przypomnimy sobie, że GTA V jak na razie dostępne jest tylko w wersji na konsole Microsoftu oraz Sony. Co ciekawe, prawie 10 milionów wszystkich wspomnianych sztuk rozesłanych do punktów sprzedaży, to edycje stworzone z myślą o konsolach obecnej generacji (Xbox One oraz PlayStation 4), które, przypomnijmy, pojawiły się na rynku dopiero w listopadzie ubiegłego roku.

24 marca, po oficjalnej informacji dotyczącej opóźnienia gry, omawiana produkcja w końcu zadebiutuje także w wersji na komputery osobiste. Niewątpliwie wszystkie te statystyki wówczas wystrzelą, wszak Grand Theft Auto V to zarówno bardzo dobra produkcja, jak i przedmiot pożądania ogromnej rzeszy posiadaczy pecetów. Jeżeli więc także i Wy z narastającym zniecierpliwieniem wyczekujecie na możliwość sprawdzenia omawianego tytułu na Waszym blaszaku, urozmaićcie sobie ten czas i poczytajcie nieco o wymaganiach sprzętowych GTA V oraz przedpremierowych bonusach wersji PC.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V