Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2015, 09:36

autor: Luc

Seria Civilization rozeszła się w ponad 29 milionach egzemplarzy

Civilization – popularna seria strategii turowych – do dziś świetnie się sprzedaje. Take-Two Interactive, odpowiedzialne za wydawanie tytułów tej marki, ujawniło w ostatnim raporcie, że gry sygnowane nazwiskiem Sida Meiera trafiły do sklepów w ponad 29 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Wraz z nową odsłoną, seria Civilization odważnie patrzy w przyszłość. -  Seria Civilization rozeszła się w ponad 29 milionach egzemplarzy - wiadomość - 2015-02-04
Wraz z nową odsłoną, seria Civilization odważnie patrzy w przyszłość.

Take-Two Interactive ogłosiło wyniki firmy za ostatni kwartał 2015 roku. Wysokie przychody i zyski to w dużej mierze zasługa wydanego na konsole ósmej generacji GTA V, jednak swój znaczący udział w osiągniętym rezultacie miało także Civilization: Beyond Earth. Choć wydawca nie ogłosił dokładnie jaki dochód przyniosła ostatnia odsłona serii, ani tego ile kopii nabyli klienci, zapewniał że najnowsza część sprzedała się świetnie.

Jednocześnie zwrócono uwagę na fakt, że po dodaniu wyników Beyond Earth, seria Civilization osiągnęła niezwykle imponujący wyniki 29 milionów egzemplarzy, które łącznie trafiły na sklepowe półki. Wyniku tego nie należy utożsamiać z ilością sprzedanych sztuk, niemniej robi on wrażenie – niewielu grom strategicznym udało się bowiem dobić do podobnego pułapu.

Civilization to seria gier turowych, w których zadaniem gracza jest stworzenie potężnego imperium od podstaw i zdobycie dominacji nad światem. Przy pomocy jednej z wybranych frakcji zakłada kolejne miasta, odkrywa nowe surowce i technologie, a także walczy lub współpracuje z liderami innych nacji. Marka rozpoczęła się w 1991 roku i do dziś wydano w jej ramach dwadzieścia tytułów oraz rozszerzeń. Ostatnia odsłona – Civilization: Beyond Earth – przeniosła teatr działań na obcą planetę, odświeżając tym samym wizerunek serii.