Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2015, 13:12

autor: Bard

Od września zapłacimy więcej za PlayStation Plus

Plotki się potwierdziły. Od 1 września cała Europa będzie płacić więcej za usługę PlayStation Plus, ale jedynie w wariancie kwartalnym – prenumerata miesięczna oraz roczna pozostanie bez zmian.

Od września zapłacimy więcej za PlayStation Plus - ilustracja #1

Z początkiem września kwartalna prenumerata PlayStation Plus będzie kosztować 78 złotych – cena wzrośnie aż o 21 złotych. Oznacza to, że za trzymiesięczną subskrypcję zapłacimy prawie tyle samo, co za trzykrotny zakup miesięcznej (łącznie 81 PLN, jeden miesiąc kosztuje 27 PLN). W skali roku za czterokrotnie przedłużoną subskrypcję kwartalną zapłacimy więcej o 84 złote. Gracze nie kryją oburzenia, żaląc się na polskim oficjalnym profilu PlayStation na Facebooku. Ceny zostały podniesione w całej Europie - według portalu VG24/7 cena miesięcznej subskrypcji również wzrośnie, ale PlayStation Polska zaprzecza takim informacjom – miejmy nadzieję, że w Polsce kwota ta się nie zwiększy.

Sony zaznacza, że gracze zapłacą nową cenę subskrypcji dopiero po jej odnowieniu po 1 września. Za trzymiesięczną prenumeratę, którą przedłużać będziemy przez rok – czyli cztery razy – zapłacimy teraz łącznie 312 złotych; subskrypcja roczna nadal kosztuje 195 złotych. Pocieszenie jest takie, że dzięki inicjatywie Vote to Play gracze będą mogli wybrać gry, za które chcą płacić.