Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2015, 13:12

autor: Bard

Od września zapłacimy więcej za PlayStation Plus

Plotki się potwierdziły. Od 1 września cała Europa będzie płacić więcej za usługę PlayStation Plus, ale jedynie w wariancie kwartalnym – prenumerata miesięczna oraz roczna pozostanie bez zmian.

Od września zapłacimy więcej za PlayStation Plus - ilustracja #1

Z początkiem września kwartalna prenumerata PlayStation Plus będzie kosztować 78 złotych – cena wzrośnie aż o 21 złotych. Oznacza to, że za trzymiesięczną subskrypcję zapłacimy prawie tyle samo, co za trzykrotny zakup miesięcznej (łącznie 81 PLN, jeden miesiąc kosztuje 27 PLN). W skali roku za czterokrotnie przedłużoną subskrypcję kwartalną zapłacimy więcej o 84 złote. Gracze nie kryją oburzenia, żaląc się na polskim oficjalnym profilu PlayStation na Facebooku. Ceny zostały podniesione w całej Europie - według portalu VG24/7 cena miesięcznej subskrypcji również wzrośnie, ale PlayStation Polska zaprzecza takim informacjom – miejmy nadzieję, że w Polsce kwota ta się nie zwiększy.

Sony zaznacza, że gracze zapłacą nową cenę subskrypcji dopiero po jej odnowieniu po 1 września. Za trzymiesięczną prenumeratę, którą przedłużać będziemy przez rok – czyli cztery razy – zapłacimy teraz łącznie 312 złotych; subskrypcja roczna nadal kosztuje 195 złotych. Pocieszenie jest takie, że dzięki inicjatywie Vote to Play gracze będą mogli wybrać gry, za które chcą płacić.

 

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.