Potwierdziły się plotki krążące od paru dni w sieci dotyczące wcześniejszej sprzedaży Half-Life 2. Długo oczekiwaną grę można już nabyć w kilku większych sieciach handlowych w USA, m.in. BestBuy, Wal-Mart a nawet EBGames. Niestety, jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami Half-Life 2 i nie możecie nadal rozpocząć rozgrywki, wszelkie „podziękowania i inne wyrazy” należy kierować do Vivendi.
Maciej Myrcha
15 listopada 2004 09:16
Wiem, że niektórzy z Was na widok wiadomości dotyczącej Half-Life 2 z trudem powstrzymują pewne odruchy, ale cierpliwości. Gra zostanie wydana już niedługo (oby) i ilość tych informacji powinna znacząco zmaleć. Tymczasem chciałem ostrzec wszystkich fanów tej gry przed programami, które pojawiły się w sieci. Oferują one rzekome odblokowanie zasobów Steam i umożliwienie wcześniejszej rozgrywki.
Maciej Myrcha
9 listopada 2004 13:07
Dwoje pracowników Valve Software, Doug Lombardi oraz Taylor Herman na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego zdradzili pewną ciekawostkę. Każdy posiadacz długo oczekiwanej gry Half-Life 2, który nabędzie ją poprzez system Steam, będzie mógł wykonać jedną kopię zapasową programu na CD bądź też DVD.
Włodarczak Adam
6 listopada 2004 13:00
Przeglądając przez kilka ostatnich tygodni serwisy branżowe, zauważyłem, że Half-Life 2 jest prawdopodobnie tytułem wzbudzającym u graczy najwięcej emocji. No dosłownie, wszędzie pełno większych lub mniejszych wzmianek o tej grze - czuję się jak w dowcipie – „Aż boję się lodówkę otworzyć”. Atmosferę podsyca dodatkowo firma Valve, informując, a to o ilości zamówionych egzemplarzy (marne wyniki „pudełkowej” wersji), a to o braku instrukcji czy wreszcie o samej dacie wydania.
Maciej Myrcha
6 listopada 2004 12:31
Dobre nowiny dla graczy z Ojczyzny Aborygenów. Tamtejsza organizacja The Australian Office of Film & Literature Classification (OFLC), trudniąca się w klasyfikacji wiekowej m.in. gier komputerowych, zatwierdziła oficjalnie Half-Life 2 do sprzedaży. Długo oczekiwana produkcja Valve Software otrzymała kategorię “MA 15+”.
Włodarczak Adam
4 listopada 2004 17:39
Wprawiające w osłupienie dane udostępnili dzisiaj szefowie jednej z większych sieci sklepów z grami komputerowymi, działającej pod marką GameStop. Mimo, że premiera drugiej części Half-Life będzie już 16 listopada tego roku, do siedziby korporacji spłynęło – uwaga, to nie żarty – mniej niż trzydzieści zamówień przedpremierowych.
Włodarczak Adam
3 listopada 2004 15:36
Zacznę najpierw od dobrej wiadomości dla fanów niecierpliwie oczekujących na pojawienie się Half-Life 2. Otóż na forum Hlfallout.net pojawiła się informacja o możliwych dodatkach do wspomnianej gry. Po pierwsze będą one za darmo. Po drugie, im więcej osób pobierze je poprzez Steam, tym więcej dodatków udostępnią twórcy gry.
Maciej Myrcha
3 listopada 2004 11:02
Zachodnia premiera Half-Life 2 będzie miała miejsce już 16 listopada. Tryb multiplayer tej gry, odświeżona i udoskonalona edycja Counter-Strike, nazwana Source od dobrych kilkunastu dni dostępna jest już w finalnej wersji. W dniu dzisiejszym – niespełna czterysta trzydzieści dwie godziny przed rynkowym debiutem drugiej części Half-Life – przedstawiciele producenta, firmy Valve Software zapowiedzieli usprawnienia w nowym CS’ie.
Adam Włodarczak
29 października 2004 14:36
Informacja o konieczności internetowego potwierdzania autentyczności Half-Life 2, poprzez rejestrację i założenie konta w Steam, wzbudziła wśród naszych czytelników ogromne emocje. O ile w czwartek można było mieć jeszcze jakieś nadzieje na zmianę tych planów – wszak wiadomość nie była oficjalna – dzisiaj zostaliśmy pozbawieni złudzeń.
Krystian Smoszna
25 października 2004 09:44
Organizacja PEGI, zajmująca się m.in. klasyfikacją wiekową gier komputerowych na terenie Starego Kontynentu, uznała, że w długo oczekiwanego Half-Life 2 zagrać będą mogły tylko osoby pełnoletnie („18+”). Od razu pojawiło się pytanie co z graczami zamieszkałymi Australię. Jak wiadomo, u nich nie ma odpowiedniego ograniczenia wiekowego, które odpowiadałoby zawartości gry.
Adam Włodarczak
24 października 2004 16:37
Jak udało nam się dowiedzieć, redaktorzy najlepiej sprzedającego się magazynu branżowego na świecie – PC Gamer (US), w najnowszym numerze bardzo wysoko ocenili drugą część Half-Life . Gra uzyskała najwyższą w historii pisma notę – 98% (w 100% skali) oraz specjalną rekomendację od redakcji.
Włodarczak Adam
22 października 2004 15:29
Im bliżej oficjalnej premiery Half-Life 2, która nastąpi 16 listopada bieżącego roku, tym w sieci pojawia się coraz więcej zaskakujących informacji na jej temat. Ostatnią z nich jest wiadomość, że pełna wersja gry będzie wymagać potwierdzenia autentyczności poprzez założenie konta w systemie Steam. Każdy posiadacz Half-Life 2 będzie musiał to zrobić już podczas procesu instalacji programu.
Krystian Smoszna
21 października 2004 09:01
Miło nam poinformować, że Half-Life 2 ukaże się także w limitowanej Edycji Kolekcjonerskiej.
Nicolas Games Press Release
20 października 2004 13:54
Zaraz po tym, gdy dotarła do nas wiadomość dotycząca zakończenia się procesu developingu drugiej części Half-Life’a, postanowiliśmy ostatecznie dowiedzieć się, kto w końcu wyda ten „gorący” tytuł w naszym kraju. Przed chwilą otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie w tej sprawie od firmy Nicolas Games. Half-Life 2 ukaże się w Polsce nakładem tego właśnie dystrybutora w drugiej połowie listopada tego roku.
Przemysław Bartula
19 października 2004 11:59
Na tę wiadomość czekaliśmy od dobrych kilku miesięcy. Valve Software wraz z konsorcjum wydawniczym Vivendi Universal Games ogłosiło, że najnowsza produkcja, druga część Half-Life uzyskawszy status „GOLD” powędrowała do tłoczni! Wydawcy z Francji tym samym w końcu zaakceptowali ostatecznie program, a efektem tego już wkrótce będzie jego rynkowa premiera. Nastąpi ona 16 listopada 2004 roku.
Adam Włodarczak
19 października 2004 08:18
Przed kilkoma miesiącami pracownicy Valve Software szumnie zapewniali, że oszukiwanie podczas grania online w odświeżoną wersję gry akcji/FPS, pt. Counter-Strike będzie niemożliwe, ze względu na używanie nowoczesnego silnika Source oraz systemu Steam. Prawda okazuje się być zgoła inna...
Krzysztof Bartnik
18 października 2004 12:22
Kolejny news o Half-Life 2 nie będzie związany ani z datą premiery tej strzelanki FPS, ani z systemem sieciowym Steam, dzięki któremu można ją (między innymi) zamówić. Rzecz dotyczy osób zainteresowanych tworzeniem jakichkolwiek modyfikacji powyższej produkcji.
Krzysztof Bartnik
14 października 2004 10:47
Half-Life 2 będzie, kiedy będzie, a the truth is out there. Pracownicy zespołu Valve Software, odpowiedzialni za developing najbardziej oczekiwanej obecnie gry akcji/FPS, nie przestają jednak promować swojego dzieła przed premierą. Tym razem rękawicę rzucili w stronę nieuczciwych graczy, rywalizujących online.
Krzysztof Bartnik
11 października 2004 13:39
Robiąc popołudniowy przegląd serwisów branżowych natknąłem się na dość intrygującą wiadomość, która raczej powinna zainteresować graczy z niecierpliwością oczekujących na pojawienie się Half-Life 2. Otóż na forum serwisu Halflife2.net pojawiła się informacja, iż w Wielkiej Brytanii gra rozprowadzana zostanie tylko na DVD!
Maciej Myrcha
5 października 2004 13:37
Przepychanek między Vivendi Universal a Valve ciąg dalszy. W odpowiedzi na wiadomość, która pojawiła się w sieci, jakoby wydawca poinformował sprzedawców iż Half-Life 2 pojawi się na półkach sklepowych 26 listopada, przedstawiciele firmy Vivendi zdementowali tę plotkę. "Data wydania Half-Life 2 jest jeszcze nie potwierdzona".
Maciej Myrcha
4 października 2004 10:55