Jakiś czas temu (news z 30 czerwca 2004) informowaliśmy o minimalnej specyfikacji sprzętowej na jakiej powinna uruchomić się gra Half-Life 2. Dziś wiemy już jaki „elektroniczny potwór” musi stać na naszym biurku, aby wyświetlić najnowszą grę Valve przy ustawieniach z najładniejszą grafiką.
Daniel Sodkiewicz
12 lipca 2004 15:27
Gabe Newell i jego ferajna z Valve nigdy nie pozostają w cieniu. Fakt ten potwierdza choćby dzisiejszy, słoneczny dzień - chłopaki po raz kolejny dali znać o sobie, tym razem obwieszczając światu, a konkretniej właścicielom kawiarenek internetowych nowy program kierowany właśnie do nich – CyberCafe. Jeżeli jesteś szefem takiej kawiarni i chcesz zapewnić swoim klientom dobrą, legalną rozgrywkę za niewielką opłatą – koniecznie powinieneś przeczytać dalszą część tej wiadomości!
Włodarczak Adam
7 lipca 2004 14:36
W Korei Południowej zorganizowano pokaz, na którym zaprezentowano grywalną wersję Counter-Strike Source (C-S na silniku Source, czyli oficjalnym enginie HL2). Miłośnikom tej najpopularniejszej gry sieciowej, proponuję więc zapoznanie się pierwszymi wrażeniami, zdjęcia i filmami z ekspozycji CS:S.
Daniel Sodkiewicz
5 lipca 2004 14:28
Im bliżej do domniemanej premiery Half-Life 2 (ostatnie doniesienia wskazują, że może to być już w sierpniu), tym coraz więcej ciekawszych informacji. Jak podaje francuski serwis Half-Life Expert, na rynku ukażą się równocześnie trzy wersje tego długo oczekiwanego hitu: minimalna, standardowa oraz kolekcjonerska.
Krystian Smoszna
2 lipca 2004 10:11
Dużo mówiło się o wymaganiach sprzętowych długo oczekiwanego Half-Life 2 – zazwyczaj były to informacje wyssane z palca, zaś sami zainteresowani – producenci, nieskromnie twierdzili, że owa gra ruszy nawet na starszym i słabszym sprzęcie. Dziś jeden z członków Valve zdradził oficjalnie minimalne wymogi Half-Life 2 – poza myszką, klawiaturą oraz systemem operacyjnym Billa Gatesa, do szczęścia potrzebny będzie jeszcze procesor z zegarem 1,2 GHz oraz co najmniej 256 MB RAM.
Włodarczak Adam
30 czerwca 2004 13:07
Jak się okazuje, nie tylko wspaniała grafika i fizyka gry ma być wyróżnikiem nadchodzącego (powoli, ale jednak) hitu FPP. Panowie z Valve Software zatrudnili do współpracy pół Hollywood, aby zapewnić profesjonalizm wypowiadanych w grze dialogów.
Daniel Sodkiewicz
25 czerwca 2004 09:26
Wiele spekulacji, cała masa przypuszczeń i obaw... Godziny, dni, miesiące... – premiera, która miała odbyć się we wrześniu ubiegłego roku, wydawała się coraz dalsza i mniej prawdopodobna. Dziś można śmiało powiedzieć, że dla wszystkich z utęsknieniem wyczekujących Half Life 2, pojawiło się światełko w ciemnym tunelu! Gabe Newell, głównodowodzący Valve Software, w najnowszym wywiadzie, przeprowadzonym przez zagraniczny serwis HomeLAN, oficjalnie zdradził, iż proces developingu jest na jak najlepszej drodze i że całość prac skończy się już w sierpniu, 2004 roku!
Włodarczak Adam
20 czerwca 2004 12:50
Fani gier sieciowych z pewnością zgodzą się ze mną, że nie ma to jak partyjka w ulubiony tytuł. A już pogranie z kumplami na LAN party czy w zwykłej kafejce internetowej, gdzie można w ostateczności "ręcznie" wytłumaczyć sobie dlaczego nasza postać została zabita, to już całkowity miód. Ale nie wiem czy zwróciliście uwagę na pewien mały ale bardzo znaczący aspekt - licencje oprogramowania. O ile w przypadku "anonimowej" gry sieciowej sami musimy zapewnić oryginalność naszej gry o tyle w przypadku wspomnianych LAN party czy kafejkach o licencje muszą dbać ich właściciele. Poniższy przykład dotyczący BattleGround PC Gaming i ich problemów z firmą Valve niech będzie przestrogą dla rodzimych "piratów".
Maciej Myrcha
15 czerwca 2004 15:59
Oczywiście jest to pytanie retoryczne, bo jak wszyscy wiemy prędzej czy później gra się pojawi, gdyż ani firma Valve ani Vivendi nie mogą sobie pozwolić na wycofanie tego tytułu z rynku - byłoby to chyba najbardziej spektakularne "samobójstwo" w branży. Nas graczy jednak interesuje czy premierą będzie "prędzej" aniżeli "później"? I tą odpowiedź zdaje się dostarczać serwis Half-Life Radio.
Maciej Myrcha
15 czerwca 2004 12:07
Niespełna miesiąc temu informowaliśmy o tym, iż niemiecka policja schwytała jegomościa o ksywce „Ago”, który to odegrał bardzo istotną rolę w kradzieży kodu źródłowego drugiej części Half-Life’a. Tymczasem, jak głosi najnowsza wiadomość z firmy Valve (autorów serii Half-Life), w kilku krajach dokonano kolejnych aresztowań osób zamieszanych w tą sprawę.
Przemysław Bartula
11 czerwca 2004 09:29
Zwycięzca Oscara sprzed roku za najlepszy film dokumentalny (Bowling for Columbine), tegoroczny laureat Złotej Palmy w Cannes (Fahrenheit 9/11), lewicowy obserwator życia politycznego w Stanach Zjednoczonych i jednocześnie największy krytyk George’a W. Busha – Michael Moore – zapowiedział powstanie kolejnego obrazu, tym razem krótkometrażowego. Będzie nim „Half-Truth” – trzydziestominutowa opowieść o kulisach powstawania gry Half-Life 2 z uwzględnieniem najważniejszych aktorów wchodzących w skład tego gigantycznego przedsięwzięcia.
Krystian Smoszna
26 maja 2004 11:21
Ponoć od komercyjnej premiery Half-Life 2 dzieli nas już tylko kilka tygodni, więc użytkownicy z całego globu ziemskiego czynią rozmaite przygotowania (np. zakup lepszych kart graficznych i zwiększanie ilości pamięci operacyjnej) w kontekście rynkowego debiutu rzeczonego produktu firmy developerskiej Valve Software. Natomiast pewien mieszkaniec Belgii, ukrywający się pod pseudonimem piloux, postanowił poddać komputer osobisty specjalnej modyfikacji wizualnej w ramach autorskiego projektu Blackmesa HL.
Radosław Grabowski
23 maja 2004 12:55
Amerykański sklep internetowy Wal-Mart przyjmuje właśnie zamówienia przedpremierowe od klientów, chcących nabyć grę Half-Life 2. Według karty produktu oficjalny rynkowy debiut niniejszej pozycji nastąpi 2 lipca 2004, natomiast minimalne wymagania systemowe obejmą m.in.: procesor główny 700 MHz, 128 MB RAM i akcelerator graficzny kompatybilny z interfejsem Microsoft DirectX 6.0. Większość z rzeczonych informacji wydaje się znajdować potwierdzenie w ostatnim wywiadzie, udzielonym przez Gabe Newella z firmy Valve Software sieciowym dziennikarzom z Half-Life Radio.
Radosław Grabowski
18 maja 2004 09:55
Niemiecka policja może zaliczyć ubiegły tydzień do niezwykle udanych. Nie tylko udało się jej schwytać autora wirusa Sasser, który wykorzystując błąd w systemach Windows uczynił wiele zamieszania, ale także człowieka odpowiedzialnego za program Phatbot, który spośród wielu swoich funkcji, potrafił m.in. wykradać wszystkie rodzaje danych z atakowanego komputera.
Krystian Smoszna
17 maja 2004 11:29
Koncern Vivendi Universal ogłosił w dniu dzisiejszym, że oficjalna strona Half-Life 2 wreszcie otwarła swoje podwoje. Serwis, który od dłuższego czasu był „w budowie”, oferuje na początek wszystkim zainteresowanym kilka znanych już screenshotów, trochę grafik koncepcyjnych, skin do Windows Media Player, trailer z ubiegłorocznych targów E3 oraz podstawowe informacje na temat gry.
Krystian Smoszna
12 maja 2004 15:25
Poradnik do gry sieciowej Day of Defeat osadzonej w realiach II Wojny Światowej. Zawiera podstawowe informacje o tym popularnym modzie do gry Half-Life, a także listę dostępnego uzbrojenia i opis map odwzorowujących autentyczne pola bitew.
Redakcja GRYOnline.pl
28 kwietnia 2004 19:08
Ledwo wczoraj do sieci przedostały się rewelacje dotyczące rychłej premiery trzeciego Dooma (patrz wiadomość „Za miesiąc w Gamestarze pierwsza recenzja Doom 3?”), a dziś inny niemiecki magazyn „PC Games” donosi o niezbyt odległej premierze Half-Life 2.
Przemysław Bartula
28 kwietnia 2004 09:27
Wczorajsza wiadomość, pt. „Half-Life 2 ... Forever??”, dotycząca przesunięcia premiery strzelanki pierwszoosobowej Half-Life 2 na 2005 rok, wywołała olbrzymią lawinę postów na Forum Dyskusyjnym GRY-OnLine. Fanowski serwis Half-Life 2.net przeprowadził w opisywanej sprawie dokładniejsze śledztwo, z którego jasno wynika, iż owe rewelacje nijak mają się do rzeczywistości.
Krzysztof Bartnik
20 kwietnia 2004 16:56
Wszyscy fani pierwszoosobowych strzelanek zwanych w skrócie FPS na pewno czekają z niecierpliwością na pojawienie się Half-Life 2, który od zeszłego roku boryka się z różnymi problemami powodującymi przesuwanie daty wydania. Ostatnie informacje dotyczące wydania gry początkowo wspominały o kwietniu a potem o końcu lata tego roku. Jednak wszystko wskazuje na to iż nawet ten termin może nie zostać dotrzymany! Stąd też pojawił się dopisek Forever w tytule tej wiadomości.
Maciej Myrcha
19 kwietnia 2004 11:00
Team Fortress 2 to temat tak stary, że już nawet dokładnie nie pamiętam, kiedy po raz pierwszy panowie z Valve o nim wspomnieli (prawdopodobnie gdzieś około 1998 roku). Większość fanów tego typu rozrywki (tj. zespołowych rozgrywek w sieci), zdążyło już zapomnieć o tym tytule, a niektórzy kolejne wiadomości na jego temat, pojawiające się z częstotliwością – jedna na rok - traktują z przymrużeniem oka. Ostatni raz o Team Fortress 2 mieliśmy przyjemność informować w maju 2003 roku. Wówczas to głoszono, iż TF2 ma zadebiutować w 6 miesięcy po premierze Half-Life 2, czyli w marcu 2004 roku :) Jak wiemy tak się nie stało. HL2 nadal nie miał swej premiery, a słuch o TF2 zaginął... aż do dziś...
Przemysław Bartula
19 kwietnia 2004 10:39