Valve Ostatnie wiadomości 95

Jaki sprzęt podoła grze Half-Life 2 na max detalach?

Jakiś czas temu (news z 30 czerwca 2004) informowaliśmy o minimalnej specyfikacji sprzętowej na jakiej powinna uruchomić się gra Half-Life 2. Dziś wiemy już jaki „elektroniczny potwór” musi stać na naszym biurku, aby wyświetlić najnowszą grę Valve przy ustawieniach z najładniejszą grafiką.

Daniel Sodkiewicz

12 lipca 2004 15:27

Jaki sprzęt podoła grze Half-Life 2 na max detalach?

Program CyberCafe – Valve w kawiarenkach internetowych

Gabe Newell i jego ferajna z Valve nigdy nie pozostają w cieniu. Fakt ten potwierdza choćby dzisiejszy, słoneczny dzień - chłopaki po raz kolejny dali znać o sobie, tym razem obwieszczając światu, a konkretniej właścicielom kawiarenek internetowych nowy program kierowany właśnie do nich – CyberCafe. Jeżeli jesteś szefem takiej kawiarni i chcesz zapewnić swoim klientom dobrą, legalną rozgrywkę za niewielką opłatą – koniecznie powinieneś przeczytać dalszą część tej wiadomości!

Włodarczak Adam

7 lipca 2004 14:36

Program CyberCafe – Valve w kawiarenkach internetowych

Publiczny pokaz Counter-Strike Source

W Korei Południowej zorganizowano pokaz, na którym zaprezentowano grywalną wersję Counter-Strike Source (C-S na silniku Source, czyli oficjalnym enginie HL2). Miłośnikom tej najpopularniejszej gry sieciowej, proponuję więc zapoznanie się pierwszymi wrażeniami, zdjęcia i filmami z ekspozycji CS:S.

Daniel Sodkiewicz

5 lipca 2004 14:28

Publiczny pokaz Counter-Strike Source

Pierwsze informacje na temat kolekcjonerskiej edycji Half-Life 2

Im bliżej do domniemanej premiery Half-Life 2 (ostatnie doniesienia wskazują, że może to być już w sierpniu), tym coraz więcej ciekawszych informacji. Jak podaje francuski serwis Half-Life Expert, na rynku ukażą się równocześnie trzy wersje tego długo oczekiwanego hitu: minimalna, standardowa oraz kolekcjonerska.

Krystian Smoszna

2 lipca 2004 10:11

Pierwsze informacje na temat kolekcjonerskiej edycji Half-Life 2

Procesor 1,2 GHz + 256 MB RAM = Half Life 2

Dużo mówiło się o wymaganiach sprzętowych długo oczekiwanego Half-Life 2 – zazwyczaj były to informacje wyssane z palca, zaś sami zainteresowani – producenci, nieskromnie twierdzili, że owa gra ruszy nawet na starszym i słabszym sprzęcie. Dziś jeden z członków Valve zdradził oficjalnie minimalne wymogi Half-Life 2 – poza myszką, klawiaturą oraz systemem operacyjnym Billa Gatesa, do szczęścia potrzebny będzie jeszcze procesor z zegarem 1,2 GHz oraz co najmniej 256 MB RAM.

Włodarczak Adam

30 czerwca 2004 13:07

Procesor 1,2 GHz + 256 MB RAM = Half Life 2

Postaciom w Half-Life 2 głosów użyczą ...

Jak się okazuje, nie tylko wspaniała grafika i fizyka gry ma być wyróżnikiem nadchodzącego (powoli, ale jednak) hitu FPP. Panowie z Valve Software zatrudnili do współpracy pół Hollywood, aby zapewnić profesjonalizm wypowiadanych w grze dialogów.

Daniel Sodkiewicz

25 czerwca 2004 09:26

Postaciom w Half-Life 2 głosów użyczą ...

Trzy miesiące dzielą nas od premiery Half Life 2

Wiele spekulacji, cała masa przypuszczeń i obaw... Godziny, dni, miesiące... – premiera, która miała odbyć się we wrześniu ubiegłego roku, wydawała się coraz dalsza i mniej prawdopodobna. Dziś można śmiało powiedzieć, że dla wszystkich z utęsknieniem wyczekujących Half Life 2, pojawiło się światełko w ciemnym tunelu! Gabe Newell, głównodowodzący Valve Software, w najnowszym wywiadzie, przeprowadzonym przez zagraniczny serwis HomeLAN, oficjalnie zdradził, iż proces developingu jest na jak najlepszej drodze i że całość prac skończy się już w sierpniu, 2004 roku!

Włodarczak Adam

20 czerwca 2004 12:50

Trzy miesiące dzielą nas od premiery Half Life 2

Dziwne praktyki licencyjne Valve

Fani gier sieciowych z pewnością zgodzą się ze mną, że nie ma to jak partyjka w ulubiony tytuł. A już pogranie z kumplami na LAN party czy w zwykłej kafejce internetowej, gdzie można w ostateczności "ręcznie" wytłumaczyć sobie dlaczego nasza postać została zabita, to już całkowity miód. Ale nie wiem czy zwróciliście uwagę na pewien mały ale bardzo znaczący aspekt - licencje oprogramowania. O ile w przypadku "anonimowej" gry sieciowej sami musimy zapewnić oryginalność naszej gry o tyle w przypadku wspomnianych LAN party czy kafejkach o licencje muszą dbać ich właściciele. Poniższy przykład dotyczący BattleGround PC Gaming i ich problemów z firmą Valve niech będzie przestrogą dla rodzimych "piratów".

Maciej Myrcha

15 czerwca 2004 15:59

Dziwne praktyki licencyjne Valve

Będzie Half-Life 2 czy nie będzie?

Oczywiście jest to pytanie retoryczne, bo jak wszyscy wiemy prędzej czy później gra się pojawi, gdyż ani firma Valve ani Vivendi nie mogą sobie pozwolić na wycofanie tego tytułu z rynku - byłoby to chyba najbardziej spektakularne "samobójstwo" w branży. Nas graczy jednak interesuje czy premierą będzie "prędzej" aniżeli "później"? I tą odpowiedź zdaje się dostarczać serwis Half-Life Radio.

Maciej Myrcha

15 czerwca 2004 12:07

Będzie Half-Life 2 czy nie będzie?

Valve donosi – sprawcy kradzieży kodu HL2 za kratkami

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy o tym, iż niemiecka policja schwytała jegomościa o ksywce „Ago”, który to odegrał bardzo istotną rolę w kradzieży kodu źródłowego drugiej części Half-Life’a. Tymczasem, jak głosi najnowsza wiadomość z firmy Valve (autorów serii Half-Life), w kilku krajach dokonano kolejnych aresztowań osób zamieszanych w tą sprawę.

Przemysław Bartula

11 czerwca 2004 09:29

Valve donosi – sprawcy kradzieży kodu HL2 za kratkami

Naga prawda o Half-Life 2 i twórcach gry, czyli nowy film Michaela Moore'a w pigułce

Zwycięzca Oscara sprzed roku za najlepszy film dokumentalny (Bowling for Columbine), tegoroczny laureat Złotej Palmy w Cannes (Fahrenheit 9/11), lewicowy obserwator życia politycznego w Stanach Zjednoczonych i jednocześnie największy krytyk George’a W. Busha – Michael Moore – zapowiedział powstanie kolejnego obrazu, tym razem krótkometrażowego. Będzie nim „Half-Truth” – trzydziestominutowa opowieść o kulisach powstawania gry Half-Life 2 z uwzględnieniem najważniejszych aktorów wchodzących w skład tego gigantycznego przedsięwzięcia.

Krystian Smoszna

26 maja 2004 11:21

Naga prawda o Half-Life 2 i twórcach gry, czyli nowy film Michaela Moore'a w pigułce

Idealny sprzęt komputerowy dla entuzjasty Half-Life 2

Ponoć od komercyjnej premiery Half-Life 2 dzieli nas już tylko kilka tygodni, więc użytkownicy z całego globu ziemskiego czynią rozmaite przygotowania (np. zakup lepszych kart graficznych i zwiększanie ilości pamięci operacyjnej) w kontekście rynkowego debiutu rzeczonego produktu firmy developerskiej Valve Software. Natomiast pewien mieszkaniec Belgii, ukrywający się pod pseudonimem piloux, postanowił poddać komputer osobisty specjalnej modyfikacji wizualnej w ramach autorskiego projektu Blackmesa HL.

Radosław Grabowski

23 maja 2004 12:55

Idealny sprzęt komputerowy dla entuzjasty Half-Life 2

Od 2 lipca 2004 Half-Life 2 zadziała na PeCetach klasy Microsoft DirectX 6.0 i lepszych?

Amerykański sklep internetowy Wal-Mart przyjmuje właśnie zamówienia przedpremierowe od klientów, chcących nabyć grę Half-Life 2. Według karty produktu oficjalny rynkowy debiut niniejszej pozycji nastąpi 2 lipca 2004, natomiast minimalne wymagania systemowe obejmą m.in.: procesor główny 700 MHz, 128 MB RAM i akcelerator graficzny kompatybilny z interfejsem Microsoft DirectX 6.0. Większość z rzeczonych informacji wydaje się znajdować potwierdzenie w ostatnim wywiadzie, udzielonym przez Gabe Newella z firmy Valve Software sieciowym dziennikarzom z Half-Life Radio.

Radosław Grabowski

18 maja 2004 09:55

Od 2 lipca 2004 Half-Life 2 zadziała na PeCetach klasy Microsoft DirectX 6.0 i lepszych?

Sprawca wycieku Half-Life 2 schwytany!

Niemiecka policja może zaliczyć ubiegły tydzień do niezwykle udanych. Nie tylko udało się jej schwytać autora wirusa Sasser, który wykorzystując błąd w systemach Windows uczynił wiele zamieszania, ale także człowieka odpowiedzialnego za program Phatbot, który spośród wielu swoich funkcji, potrafił m.in. wykradać wszystkie rodzaje danych z atakowanego komputera.

Krystian Smoszna

17 maja 2004 11:29

Sprawca wycieku Half-Life 2 schwytany!

Ruszyła oficjalna strona Half-Life 2

Koncern Vivendi Universal ogłosił w dniu dzisiejszym, że oficjalna strona Half-Life 2 wreszcie otwarła swoje podwoje. Serwis, który od dłuższego czasu był „w budowie”, oferuje na początek wszystkim zainteresowanym kilka znanych już screenshotów, trochę grafik koncepcyjnych, skin do Windows Media Player, trailer z ubiegłorocznych targów E3 oraz podstawowe informacje na temat gry.

Krystian Smoszna

12 maja 2004 15:25

Ruszyła oficjalna strona Half-Life 2

Poradnik: Day of Defeat

Poradnik do gry sieciowej Day of Defeat osadzonej w realiach II Wojny Światowej. Zawiera podstawowe informacje o tym popularnym modzie do gry Half-Life, a także listę dostępnego uzbrojenia i opis map odwzorowujących autentyczne pola bitew.

Redakcja GRYOnline.pl

28 kwietnia 2004 19:08

Poradnik: Day of Defeat

Half-Life 2 - lato 2004

Ledwo wczoraj do sieci przedostały się rewelacje dotyczące rychłej premiery trzeciego Dooma (patrz wiadomość „Za miesiąc w Gamestarze pierwsza recenzja Doom 3?”), a dziś inny niemiecki magazyn „PC Games” donosi o niezbyt odległej premierze Half-Life 2.

Przemysław Bartula

28 kwietnia 2004 09:27

Half-Life 2 - lato 2004

2004 rok wciąż na celowniku Half-Life 2!

Wczorajsza wiadomość, pt. „Half-Life 2 ... Forever??”, dotycząca przesunięcia premiery strzelanki pierwszoosobowej Half-Life 2 na 2005 rok, wywołała olbrzymią lawinę postów na Forum Dyskusyjnym GRY-OnLine. Fanowski serwis Half-Life 2.net przeprowadził w opisywanej sprawie dokładniejsze śledztwo, z którego jasno wynika, iż owe rewelacje nijak mają się do rzeczywistości.

Krzysztof Bartnik

20 kwietnia 2004 16:56

2004 rok wciąż na celowniku Half-Life 2!

Half-Life 2 ... Forever??

Wszyscy fani pierwszoosobowych strzelanek zwanych w skrócie FPS na pewno czekają z niecierpliwością na pojawienie się Half-Life 2, który od zeszłego roku boryka się z różnymi problemami powodującymi przesuwanie daty wydania. Ostatnie informacje dotyczące wydania gry początkowo wspominały o kwietniu a potem o końcu lata tego roku. Jednak wszystko wskazuje na to iż nawet ten termin może nie zostać dotrzymany! Stąd też pojawił się dopisek Forever w tytule tej wiadomości.

Maciej Myrcha

19 kwietnia 2004 11:00

Half-Life 2 ... Forever??

Team Fortress 2 nadal produkowany

Team Fortress 2 to temat tak stary, że już nawet dokładnie nie pamiętam, kiedy po raz pierwszy panowie z Valve o nim wspomnieli (prawdopodobnie gdzieś około 1998 roku). Większość fanów tego typu rozrywki (tj. zespołowych rozgrywek w sieci), zdążyło już zapomnieć o tym tytule, a niektórzy kolejne wiadomości na jego temat, pojawiające się z częstotliwością – jedna na rok - traktują z przymrużeniem oka. Ostatni raz o Team Fortress 2 mieliśmy przyjemność informować w maju 2003 roku. Wówczas to głoszono, iż TF2 ma zadebiutować w 6 miesięcy po premierze Half-Life 2, czyli w marcu 2004 roku :) Jak wiemy tak się nie stało. HL2 nadal nie miał swej premiery, a słuch o TF2 zaginął... aż do dziś...

Przemysław Bartula

19 kwietnia 2004 10:39

Team Fortress 2 nadal produkowany

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl