Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2004, 10:13

Pierwszy patch do Half-Life 2 jeszcze dzisiaj poprawi irytujący błąd

Half-Life 2 zawiera poważny błąd. Charakteryzuje się on spadkiem liczby klatek animacji podczas skręcania w korytarzach lub wejściu na nowe terytoria. Usterce towarzyszy zapętlenie się dźwięku i to właśnie dzięki temu ostatniemu czynnikowi zwrócono uwagę na problem. Biorąc pod uwagę, że rozgrywka w Half-Life 2 jest wyjątkowo płynna, tego typu błędy mogą doprowadzić użytkowników do frustracji.

Half-Life 2 zawiera poważny błąd. Charakteryzuje się on spadkiem liczby klatek animacji podczas skręcania w korytarzach lub wejściu na nowe terytoria. Usterce towarzyszy zapętlenie się dźwięku i to właśnie dzięki temu ostatniemu czynnikowi zwrócono uwagę na problem. Biorąc pod uwagę, że rozgrywka w Half-Life 2 jest wyjątkowo płynna, tego typu błędy mogą doprowadzić użytkowników do prawdziwej frustracji.

Firma Valve Software nie zamierza zostawiać graczy w potrzebie. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj, w godzinach wieczornych pojawi się patch, który eliminuje kłopotliwy błąd. O znalezieniu lekarstwa poinformował przedstawiciel koncernu – Erik Johnson i to właśnie on potwierdził prace nad łatą.

Half-Life 2 to sequel wyśmienitej gry akcji/FPP z 1998 roku. Za jego stworzenie odpowiada ten sam producent, co w przypadku części pierwszej, tj. zespół Valve Software, zaś w pracach nad scenariuszem brał udział Marc Laidlaw, człowiek któremu w głównej mierze zawdzięczamy oryginalną fabułę jedynki. Akcja tej części rozgrywa się niedługo po wydarzeniach, w których uczestniczyliśmy poprzednio i umiejscowiona jest w fikcyjnym mieście „City 17” położonym gdzieś we Wschodniej Europie. Miasto to zostało najechane przez hordy najróżniejszych, pozaziemskich potworów i obcych. Gracz ponownie wciela się w postać Gordona Freemana (bohatera oryginalnego Half-Life’a teraz pracującego dla sekretnej rządowej agencji - przełożonym Freemana jest G-Man), a jego zadaniem jest przeciwstawnie się agresorom.

Więcej informacji na temat Half-Life 2 znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.