Kiedy Valve Software opublikuje grę Day of Defeat: Source? Na to pytanie nie znaliśmy dotąd odpowiedzi i prawdę mówiąc, nie znali jej również producenci programu. Raz mówiono, że gra będzie gotowa na wakacje, innym razem z kolei, że zakończenia prac można się spodziewać dopiero w ostatnich miesiącach tego roku. Jak się okazuje, proces produkcji idzie nadzwyczaj dobrze.
Krystian Smoszna
25 lipca 2005 11:01
Electronic Arts, światowy lider wśród firm z branży interaktywnej rozrywki, oraz studio Valve®, obsypane nagrodami za cieszące się ogromną popularnością serie Half-Life® oraz Counter-Strike™, ogłosiły zawarcie wieloletniego porozumienia dotyczącego wydawania produktów Valve na całym świecie.
Electronic Arts Polska Press Release
19 lipca 2005 12:23
Na początku maja tego roku na łamach naszego serwisu opisaliśmy sytuację firmy Valve, która po rozwiązaniu umowy z dotychczasowym wydawcą swoich produktów, Vivendi Universal, postanowiła dystrybuować je we własnym zakresie, poprzez Steam. Jednak pytaniem pozostawało w jaki sposób Valve poradzi sobie z wydaniem Half-Life 2 na Xboxa? Dzisiaj znamy już odpowiedź.
Maciej Myrcha
19 lipca 2005 09:33
Dawno temu, bo aż 6 września 2003 informowaliśmy Was o specjalnej akcji promocyjnej nowych układów graficznych firmy ATI Technologies, która polegała na dodawaniu do zakupionych kart specjalnego kuponu promocyjnego upoważniającego do otrzymania egzemplarza Half-Life 2. Redaktorzy serwisu Inquirer sprawdzili, ile korporacja ATI wydała na tę „kuponową akcję” i czy było warto ją przeprowadzać.
Krzysztof Bartnik
7 lipca 2005 18:46
Fani Half-Life 2 z pewnością już nie mogą doczekać się zapowiedzianego jakiś czas temu dodatku do niej o podtytule Aftermath. Firma Valve podtrzymując graczy w ciągłym napięciu dawkuje informacje o Aftermath wypuszczając dosłownie ich śladowe ilości. Nad graczami postanowili się zlitować redaktorzy serwisu GameSpot biorąc w krzyżowy ogień pytań Robina Walkera, projektanta i programistę w Valve.
Maciej Myrcha
30 czerwca 2005 12:43
Delegaci serwisu EuroGamer podczas trwania zakończonych już tegorocznych targów E3 przeprowadzili krótką rozmowę z przedstawicielem firmy Valve. Dysputa wyjaśniła kluczowe zagadnienia dotyczące nadchodzącego dodatku do Half-Life 2.
Daniel Sodkiewicz
24 maja 2005 11:36
Na sieci pojawiły się dość ciekawe informacje dotyczące technologii, które zostały wykorzystane przy tworzeniu Lost Coast, poziomu do Half-Life 2, który powinien mieć premierę już niedługo. Wygląda jednak na to, iż na jego pojawienie się poczekamy do premiery ... najnowszej karty ATI.
Maciej Myrcha
11 maja 2005 14:56
Wczoraj na łamach naszego serwisu pojawiła się wiadomość, w dość ciemnych barwach kreśląca przyszłość Valve, jeśli firma zdecyduje się na dystrybucję swoich produktów wyłącznie przez Internet. Podobne rewelacje ukazały się w większości serwisów branżowych, co spowodowało, iż Doug Lombardi z Valve postanowił się do nich ustosunkować.
Maciej Myrcha
7 maja 2005 12:39
Rozwód pomiędzy firmami Valve Software a Vivendi Universal, który miał miejsce pod koniec kwietnia bieżącego roku, może mieć katastrofalne skutki dla niezależnego już developera – przestrzegają obserwatorzy rynku gier komputerowych.
Krystian Smoszna
6 maja 2005 09:33
Wydaje się, iż nastąpił koniec batalii pomiędzy firmami Valve oraz Vivendi Universal, która swój początek miała w sierpniu 2002 roku. Przedstawiciele Valve poinformowali, iż firma doszła do porozumienia z zarządem Vivendi. Obie strony wycofały z sądu wzajemne roszczenia.
Maciej Myrcha
1 maja 2005 16:15
Uaktualnienie strony firmy Black Cat Games przyniosło informacje o nowy projekcie napędzanym silnikiem Half-Life 2 Source. Projekt ten nosi nazwę Alien Swarm: Infeseted a dość interesującym faktem jest to, iż ukaże się on w dwóch wersjach: darmowej, wymagającej zainstalowanej Half-Life 2 oraz jako pełnopłatna gra oferująca dodatkowe misje, postacie, ekwipunek itp.
Maciej Myrcha
1 maja 2005 11:50
Brytyjskie źródła zbliżone do Microsoftu informują, iż Xboxowa wersja Half-Life 2 ukaże się we wrześniu tego roku. Tym samym zdementowane zostały pogłoski, iż Half-Life 2 będzie premierowym tytułem Xboxa 360. Informacja ta została potwierdzona przez pana Lombardiego, który jednak nie sprecyzował daty wydania gry.
Maciej Myrcha
25 kwietnia 2005 11:55
Posiadacze PeCetowej edycji Half-Life 2 z całą pewnością nie mogą się już doczekać komercyjnej premiery pierwszego oficjalnego rozszerzenia tej bestsellerowej pozycji, noszącego podtytuł Aftermath i krótko opisywanego przez nas m.in. trzy dni temu. Na temat omawianego dodatku wypowiedział się właśnie Doug Lombardi, czyli dyrektor marketingu z firmy Valve Software.
Radosław Grabowski
22 kwietnia 2005 09:09
Trzy dni temu zaprezentowaliśmy Szanownym Odwiedzającym pierwszy materiał wizualny, dotyczący nadchodzącego dodatku do gry Half-Life 2, noszącego podtytuł Aftermath. Obraz był jednak cokolwiek ciemny i w związku z tym raczej mało efektowny. Dlatego też zdobyliśmy dla Was trzy kolejne screenshoty o zdecydowanie większej czytelności.
Radosław Grabowski
19 kwietnia 2005 14:44
Wygląda na to, iż prace nad oficjalnym rozszerzeniem Half-Life 2 o podtytule Aftermath, idą pełną parą. Uaktualnienie oficjalnej strony Steam przyniosło bowiem w prezencie pierwszy screen z kontynuacji przygód Gordona Freemana, które ukażą się już latem tego roku.
Maciej Myrcha
16 kwietnia 2005 16:58
Wprawdzie nasz pierwszokwietniowy news nt. dodatku do Half-Life 2 o podtytule Combination okazał się zwyczajnym żartem, ale oficjalne rozszerzenie „dwójki” rzeczywiście jest tworzone. Powstawanie add-ona odnotowaliśmy 21 lutego 2005, a dziś powracamy do tematu z uwagi na pojawienie się pewnej ilości świeżych informacji.
Radosław Grabowski
9 kwietnia 2005 10:10
Nie trzeba parać się magią, aby przewidzieć, że Half-Life 2 musi doczekać się oficjalnego dodatku. O różnych plotkach związanych z pierwszym rozszerzeniem do tego produktu, pisaliśmy na łamach naszego serwisu wielokrotnie. Dzisiaj możemy udzielić wreszcie konkretów: add-on jest już w trakcie produkcji i zadebiutuje na rynku w drugiej połowie bieżącego roku.
Krystian Smoszna
1 kwietnia 2005 08:41
Valve ogłosiło niedawno wyniki konkursu na najlepszą mapę do trybu DeathMatch w Half Life 2. Pracownicy Valve tak skomentowali sam konkurs: jakość nadesłanych prac jest niesamowita, po prostu nas zatkało. Miejmy nadzieję, ze podobne wrażenie udzieli się społeczeństwu graczy, gdy mapy zostaną opublikowane w sieci Steam.
Piotr Spychala
22 marca 2005 11:46
Firma Valve Software – producent popularnej strzelaniny pierwszoosobowej Half-Life 2 – poinformowała oficjalnie o pracach nad nową wersją modyfikacji Day of Defeat, która kilka lat temu ukazała się wpierw za darmo w sieci, a później jako pełnoprawny produkt.
Krystian Smoszna
23 lutego 2005 09:33
Tego można było się spodziewać: jedna z najlepiej sprzedających się gier 2004 roku – Half-Life 2 – doczeka się kontynuacji w postaci dodatku. Pierwsze oficjalne informacje na temat rozszerzenia pojawiły się w najnowszym numerze brytyjskiej edycji magazynu PC Gamer.
Krystian Smoszna
21 lutego 2005 16:56