W sieci pojawiła się informacja, że ostatnie dzieło Ensemble Studios, czyli Halo Wars, weszło właśnie w fazę Gold, a więc jest już ukończone. Dlaczego będzie to ostatnia produkcja tego dewelopera? Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami studio ma zostać zamknięte po zakończeniu prac nad grą. Potwierdzono również plany co do dema, które pojawi się już na początku przyszłego miesiąca.
Szymon Liebert
23 stycznia 2009 19:40
Kryzysu w świecie gier komputerowych ciąg dalszy. Jak donosi serwis Gamasutra, Microsoft decyduje się na radykalne cięcia budżetowe – cały zespół Aces studio, mający swą siedzibę w Redmond i odpowiedzialny za słynną serię Microsoft Flight Simulator, ma zostać zlikwidowany.
Przemysław Bartula
23 stycznia 2009 08:56
O sukcesie firmy Nintendo wspominać nie trzeba – korporacja zdominowała rynek znajdując zupełnie nowych odbiorców, którzy jeszcze jakiś czas temu nie myśleli w ogóle o kupnie konsoli. Tymczasem, kryzys finansowy na światowych rynkach zmusił dwóch pozostałych graczy pierwszej ligi, czyli Microsoft i Sony, do szukania oszczędności. Sytuacja obu potentatów jest jednak diametralnie różna.
Szymon Liebert
22 stycznia 2009 21:57
Od czasu premiery bardzo dobrze przyjętego przez krytyków i graczy RPG kanadyjskiego BioWare minęło już sporo czasu. Pomimo faktu, że Mass Effect leży na półkach sklepowych od listopada 2007, wydawca dalej kombinuje na wszelkie możliwe sposoby, aby sprzedać jeszcze trochę kopii.
Damian Rams
18 stycznia 2009 15:15
Dwa miesiące po premierze, Gears of War 2 notuje świetne wyniki sprzedaży na światowym rynku. Gracze nabyli już 4 miliony kopii najnowszego dziecka Epic Games.
Maciej Śliwiński
16 stycznia 2009 12:10
Opisana dosyć szeroko na naszych łamach w listopadzie "gra" o sympatycznej nazwie Kodu pojawi się wiosną. A czymże jest ten projekt? Najprościej mówiąc – dużo bardziej złożoną microsoftową wersją LittleBigPlanet.
Filip Grabski
9 stycznia 2009 10:20
Pomału zbliża się wyznaczona premiera Halo Wars - RTSa osadzonego w uniwersum Halo. Tymczasem wiemy już, kiedy dokładnie będziemy mogli własnoręcznie przetestować produkcję i sprawdzić czy warto w nią zainwestować. Według ostatnich informacji Microsoftu wersja demo trafi do usługi Xbox Live 5 lutego.
Dorota Drużko
8 stycznia 2009 09:09
Ale niecodzienny tytuł newsa, prawda? A do takiego właśnie wniosku doszła znana organizacja PETA (People for the Ethical Treatment of Animals), która od wielu lat walczy o prawa zwierząt i o odpowiednie ich traktowanie przez ludzi.
Filip Grabski
7 stycznia 2009 10:55
Wielki kryzys finansowy daje się we znaki nie tylko małym i średnim deweloperom oraz wydawcom, ale także gigantom rynku elektronicznej rozrywki. Dotyczy to nie tylko firmy Sony, opracowującej plan restrukturyzacji (jednym z punktów są liczne zwolnienia), ale także Microsoftu, który, jeśli wierzyć niezależnym źródłom, przeżywa największe problemy w całej 32-letniej historii koncernu.
Piotr Doroń
6 stycznia 2009 09:40
Co jakiś czas, niczym bumerang, wracają tematy związane z tworzonymi od dawna grami, na które z zapartym tchem czeka spora liczba graczy. Póki co niczego nowego ze świata Duke’a nie ma, zadowólmy się więc kilkoma pewniakami odnośnie gry Alan Wake.
Filip Grabski
5 stycznia 2009 11:55
Jedna z nowych publikacji książkowych, przedstawiająca historię tworzenia procesora Cell, używanego w najnowszych konsolach, stawia tezę, że firma Sony niejako sfinansowała w znacznej mierze proces projektowania technologii użytej także przez Microsoft. Jak piszą pracownicy IBM, przedsiębiorstwo to pracowało nad projektami dla obu konkurentów, ale to Sony wyłożyła większość funduszy.
Szymon Liebert
2 stycznia 2009 12:45
Jedna z najciekawszych propozycji ostatnich wakacji na Xboksa 360, czyli pozornie mała i nieskomplikowana platformówka Braid, zostanie wypuszczona na pecety w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Co prawda wcześniej pojawiały się informacje, że tytuł będzie dostępny jeszcze przed tegorocznymi świętami, jednak z kilku powodów pecetowa premiera została przesunięta.
Szymon Liebert
23 grudnia 2008 09:33
Wobec dużej popularności gier elektronicznych praktycznie na całym świecie, co jakiś czas raczeni jesteśmy bardziej lub mniej przekonywującymi badaniami na ich temat. Dzisiaj przykładowo, dowiedzieliśmy się, że wymagające skupienia i uwagi gry strategiczne prawdopodobnie wpływają pozytywnie na funkcjonowanie osób starszych, polepszając ich kondycję umysłową.
Szymon Liebert
21 grudnia 2008 13:25
Jakiś czas temu podaliśmy informację o możliwym stworzeniu kontynuacji świetnej gry Crackdown. Wiele wskazywało na to, że drugą odsłoną tego tytułu mogłoby się zająć nowopowstałe studio Ruffian, w skład którego weszło kilku twórców pracujących nad bardzo dobrze przyjętym pierwowzorem. Tymczasem, o możliwość stworzenie dwójki zabiega również podobno same Realtime Worlds.
Szymon Liebert
21 grudnia 2008 12:30
Dowiedzieliśmy się właśnie, że część ekipy pracującej nad pierwszą odsłoną Crackdown, założyła nowe studio, nazwane Ruffian Games i prawdopodobnie zajmie się kontynuacją tej świetnej produkcji, dostępnej ekskluzywnie na Xboksa 360. Jakie są źródła tego typu spekulacji i dlaczego produkcją następnej gry z cyklu nie miałaby zająć się odpowiedzialna za oryginał firma Real Time Worlds?
Szymon Liebert
19 grudnia 2008 13:40
Z informacji podanych przez Microsoft wynika, że 3 marca 2009 roku do amerykańskich sklepów wprowadzona zostanie ostatnia produkcja Ensemble Studios – Halo Wars, będąca strategią czasu rzeczywistego osadzoną w uniwersum Halo. Tuż po premierze gry, studio odpowiedzialne za sukces serii Age of Empires zostanie zamknięte.
Piotr Doroń
9 grudnia 2008 08:03
Tytuł ten pojawił się przed wakacjami jako jeden z dwóch tajemniczych projektów anonsowanych przez Microsoft. We wrześniu jego istnienie zostało oficjalnie potwierdzone – konkurencja dla serii Ninja Gaiden jest tworzona od ponad trzech lat.
Filip Grabski
28 listopada 2008 11:45
Druga część Fable od ponad miesiąca jest obecna na rynku i odnosi spore sukcesy (zarówno sprzedaż i recenzje wyglądają co najmniej nieźle), mimo dosyć zróżnicowanych opinii samych graczy.
Filip Grabski
26 listopada 2008 13:13
New Xbox Experience to uruchomione zaledwie kilkadziesiąt godzin temu uaktualnienie, odświeżające wygląd interfejsu konsoli Microsoftu oraz dodające mnóstwo nowych elementów. Jak można było przypuszczać, ze względu na poziom skomplikowania tego oprogramowania, pojawiły się w związku z nim pewne problemy natury technicznej, o których twórcy jednak wiedzą i pracują nad ich wyeliminowaniem.
Szymon Liebert
21 listopada 2008 12:11
Statystyki sprzedaży to potężna broń – taka nowożytna metoda pokazywania konkurencji, że jest się silnym i groźnym. Taki manewr wykonuje właśnie Microsoft chwaląc się popularnością swojej konsoli.
Filip Grabski
20 listopada 2008 15:03