Informacje jakoby pierwsze pokazy filmu Max Payne w Helsinkach miały być wzbogacone o zwiastun gry Alan Wake (studio Remedy, twórcy obydwu marek, pochodzą z Finlandii), okazały się prawdą. Oto, czego doświadczyli Finowie.
Filip Grabski
21 października 2008 17:44
O tym, że los bywa przewrotny najwyraźniej przekonało się studio Epic Games. Niespełna miesiąc temu Cliff Bleszinski, główny projektant, zarzekał się, że Gears of War 2 nigdy nie ukaże się na PC ze względu na ogromną skalę piractwa na tej platformie, natomiast już od wczoraj wśród linków warezowych można znaleźć koleżeńską wersję tej produkcji, oczywiście przeznaczonej na Xboxa 360 w wersji NTSC.
Dorota Drużko
21 października 2008 15:18
Ekipa Lionhead przygotowała szereg niespodzianek dla fanów, którzy dali skusić się na promocyjne akcje związane z najnowszym tytułem. Osoby biorące udział w Pub Games, lub posiadające limitowaną edycję kolekcjonerską Fable 2, mogą liczyć na specjalne dodatki wewnątrz gry. Wśród nich trochę przydatnego złomu (oręża), złota oraz nowe podziemia. Wiemy już jak odebrać te wirtualne dobra.
Szymon Liebert
21 października 2008 11:07
Podczas tegorocznych targów Tokyo Game Show przedstawiciel Bungie ujawnił, że prócz Halo 3: Recon, w studiu tworzona jest zupełnie nowa gra, która nie ma (póki co) nic wspólnego z Microsoftem.
Filip Grabski
20 października 2008 11:25
Mike Wilson ze studia Rare poinformował za pośrednictwem oficjalnego forum poświęconego cyklowi Banjo-Kazooie, że zapowiedziana 20 sierpnia wersja demonstracyjna Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts ukaże się w ofercie Xbox Live Marketplace w okolicach premiery pełnej wersji gry. Aktualnie przechodzi ona weryfikację w biurach Microsoftu.
Piotr Doroń
19 października 2008 13:54
Już kilka razy pisaliśmy o sprawie związanej z aktualizacją New Xbox Experience - odświeżonej wersji oprogramowania dla Xboksa 360, wymagającej odpowiedniej ilości miejsca na dysku, czy karcie pamięci, co mogłoby być problemem dla posiadaczy uboższych wersji konsoli. Microsoft potwierdził zaplanowany przez siebie bardzo ciekawy system pomocy (dostępny także w Europie) dla takich osób.
Szymon Liebert
16 października 2008 14:35
W maju pojawiły się informacje według, których Microsoft miał zamiar usuwać pewne tytuły z usługi Xbox Live Arcade. Miały to być produkcje, które przez pół roku nie osiągnęły zbyt dobrych wyników sprzedaży (jeśli po zapoznaniu się z demem na ich zakup zdecydowałoby się mniej niż 6% osób) oraz posiadały średnią ocen poniżej 65% według serwisu Metacritic.
Dorota Drużko
13 października 2008 13:00
Po niedawnej wypowiedzi Cliffa Bleszinskiego na temat pecetowej wersji Gears of War 2, wielu fanów tego tytułu, posiadających blaszaki, pomyślało zapewne o kupnie Xboxa 360. Czy gra jest tego warta? Przekonamy się już całkiem niedługo, bo GoW 2 właśnie osiągnął status Gold.
Michał Urbanek
10 października 2008 14:37
Jak dowiedzieliśmy się niedawno, tryb umożliwiający wspólną zabawę przez Internet w Fable 2 miał być dostępny dopiero po premierze, w postaci uaktualnienia do ściągnięcia. Wywołało to słuszną krytykę, wobec wcześniejszych zapewnień twórców o ukończeniu tytułu w pełni. Na szczęście autorzy postanowili odkupić winy – aktualizacja wprowadzająca tę opcję będzie dostępna już w dniu premiery.
Szymon Liebert
10 października 2008 12:24
Jednym z najmocniejszych punktów każdych targów poświęconych elektronicznej rozrywce są wielkie konferencje największych graczy rynku gier. To właśnie podczas nich koncerny Microsoft, Sony, czy też Nintendo ujawniają swoje najważniejsze projekty. Nie inaczej jest w tym roku. Poniżej chcielibyśmy przedstawić Wam kilka najistotniejszych faktów z konferencji producenta Xboxa 360.
Piotr Doroń
9 października 2008 09:15
Too Human nie osiągnął sukcesu na tyle dużego, by zrekompensować firmie Silicon Knights koszty blisko 10-letniego dewelopingu. I nic dziwnego, ponieważ gra jest zwyczajnie przeciętna, choć fani chodzonych bijatyk znajdą tu coś dla siebie. Konsekwencje takiego obrotu sprawy są oczywiste – firma została zmuszona do przeprowadzenia redukcji liczby pracowników. Dzisiaj potwierdziła, że zwolnienia objęły 26 osób.
Piotr Doroń
8 października 2008 12:25
Umrze Ensemble Studios, Halo będzie żyć wiecznie? Dosyć ryzykowna teza, ale jak już wiemy z wcześniejszych doniesień, ekipa odpowiedzialna za powstanie Halo Wars, erteesa rozgrywanego w świecie do tej pory zdominowanym przez przygody Master Chiefa, przestanie istnieć. Ich dotychczasowa praca nie pójdzie jednak na marne.
Przemysław Zamęcki
6 października 2008 12:58
Na projekt firmy Remedy, odpowiedzialnej w przeszłości za bardzo klimatyczną serię Max Payne, czekamy już od jakiegoś czasu, a od imprezy X06, która odbyła się w Barcelonie w roku 2006 nie otrzymaliśmy praktycznie żadnej nowej informacji na jego temat. Na dzień dzisiejszy nic się nie zmieniło, jednak twórcy udzielili ogólnych wyjaśnień co do przyczyn takiego stanu rzeczy.
Szymon Liebert
4 października 2008 13:03
Od ponad tygodnia długo oczekiwana druga część Fable jest w fazie gold i jej droga na konsole Xbox 360 nie jest już niczym zagrożona. Tymczasem pecetowcy wciąż pozostają w niepewności.
Filip Grabski
2 października 2008 11:12
Lionhead Studios, twórcy Fable II, niestety po raz kolejny się nie spisali, tym razem ograniczając skład Limitowanej Edycji swego najnowszego dzieła. Według informacji zawartych w ostatnim wpisie na blogu deweloperskim, z powodu problemów z siecią zaopatrzeniową, wydanie to zostanie pozbawione praktycznie wszystkich "materialnych" bonusów.
Dorota Drużko
2 października 2008 10:30
Przeszło trzy lata temu, podczas targów E3, zrobiło się głośno o nowym dziele studia Remedy, znanego z obydwu części świetnej gry akcji - Maxa Payne'a. Wtedy właśnie twórcy ci przedstawili nam Alan Wake, ciekawie zapowiadający się survival-horror, w którym tym, czego naprawdę powinniśmy się obawiać byłyby ciemności, a najskuteczniejszą bronią w walce z nimi jakiekolwiek źródło światła.
Dorota Drużko
1 października 2008 13:15
W związku z nadchodzącą premierą drugiej części jednej z najbardziej cenionych i wpływowych gier ostatnich lat, jej twórca, Cliff Bleszinski udziela mnóstwa wywiadów (także nam), w których podaje nowe informacje. Dziś ponownie zaprzeczył możliwości wydania swojego dzieła w wersji na pecety. Powód? No cóż, wskutek pewnych aspektów, czyli mówiąc krótko piractwa, taka inwestycja się niezbyt opłaca.
Szymon Liebert
30 września 2008 09:34
Po prawie trzech latach od premiery Xboxa 360, Microsoft postanowił zacząć działać i uatrakcyjnić nie tylko wygląd, ale również i funkcjonalność interfejsu użytkownika konsoli. Do tej pory prawie każdej wiosny i jesieni mieliśmy do czynienia z kosmetycznymi poprawkami dotyczącymi działania dashboardu. New Xbox Experience, który w domach użytkowników tego sprzętu pojawi się w listopadzie, będzie więc dla nich całkowicie nowym doznaniem.
Przemysław Zamęcki
28 września 2008 17:16
Peter Molyneux autor wielu uznawanych hitów (Syndicate, Black & White, Fable), wielokrotnie dał się poznać, jako człowiek lubiący opowiadać o nowatorskich aspektach swoich produktów. Co prawda nie zawsze pokrywały się one z rzeczywistością, ale trzeba przyznać, że Brytyjczykowi zdarzyło się już przeprosić za zbyt duże rozluźnienie wodzów fantazji.
Przemysław Zamęcki
28 września 2008 10:58
Obrazkowa etiuda dotycząca nowych przedsięwzięć studia Bungie, o której wspominaliśmy Wam przed trzema dniami, zdaje się dobiegać końca. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że związana była ona z kampanią reklamową dodatku do wydanego dokładnie rok temu Halo 3.
Piotr Doroń
26 września 2008 07:49