Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2008, 08:03

autor: Jiker

Poznaliśmy oficjalną datę premiery Halo Wars

Z informacji podanych przez Microsoft wynika, że 3 marca 2009 roku do amerykańskich sklepów wprowadzona zostanie ostatnia produkcja Ensemble Studios – Halo Wars, będąca strategią czasu rzeczywistego osadzoną w uniwersum Halo. Tuż po premierze gry, studio odpowiedzialne za sukces serii Age of Empires zostanie zamknięte.

Z informacji podanych przez Microsoft wynika, że 3 marca 2009 roku do amerykańskich sklepów wprowadzona zostanie ostatnia produkcja Ensemble StudiosHalo Wars, będąca strategią czasu rzeczywistego osadzoną w uniwersum Halo. Tuż po premierze gry, studio odpowiedzialne za sukces serii Age of Empires zostanie zamknięte.

Wcześniej, bo 27 lutego możliwość nabycia dzieła otrzymają gracze zamieszkujący Europę. Światowy debiut Halo Wars przeprowadzony zostanie jednak nie na Starym Kontynencie a w Japonii, gdzie produkt będzie dostępny począwszy od 26 lutego. W Halo Wars zagrają oczywiście wyłącznie posiadacze konsoli Xbox 360.

Poznaliśmy oficjalną datę premiery Halo Wars - ilustracja #1

Gra trafi do sklepów w dwóch wersjach – podstawowej oraz limitowanej. W skład tej drugiej, kosztującej 79,99 dolarów, wejdzie wiele interesujących dodatków, szczególnie z punktu widzenia fanów cyklu. Wśród nich znajdą się trzy nowe mapy multiplayer (Assembly, Orbital i Sandbox) do Halo 3. W przyszłości będą one współtworzyć oficjalne rozszerzenie do owej strzelaniny, tzw. Mythic Map Pack. Nabywcy Halo Wars przetestują je wcześniej.

Oprócz mapek do ostatnich przygód Master Chiefa w pudełku edycji kolekcjonerskiej znajdzie się komiks autorstwa Phila Noto, Graeme Devine oraz Erica Nylunda. Autorzy postarają się w nim opowiedzieć historię pierwszej kampanii militarnej przeciwko Covenantom. Ensemble Studios przygotuje też coś dla miłośników specjalnych jednostek. Mamy tu na myśli Wraitha – czołg sił Przymierza (The Covenant), wyrzucający pociski na zasadzie moździerza.

Zakup edycji limitowanej wiązać się także będzie z uzyskaniem dostępu do sześciu kart liderów, które będzie można wykorzystać podczas rozgrywki. Nierzadko wpłyną one na zmianę całej sytuacji na polu bitwy. Ostatnim z ekskluzywnych dodatków będzie możliwość zostania członkiem elitarnej grupy Spirit of Fire. Z kolei osoby, które zdecydują się na złożenie zamówienia przedpremierowego (obojętne czy na podstawową edycję, czy na kolekcjonerską), otrzymają dostęp do specjalnej wersji Warthoga, pokrytej ognistymi grafikami.

Więcej informacji na temat gry uzyskacie dzięki naszej Encyklopedii. Waszej uwadze polecamy również oficjalną stronę internetową produkcji.