Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2011, 09:07

autor: DogGhost

Szczegóły na temat płatnej usługi Fortune Hunters' Club dla nabywców gry Uncharted 3: Drake's Deception

Firma Sony Computer Entertainment przedstawiła szczegóły płatnej usługi Fortune Hunters' Club skierowanej do wszystkich nabywców gry Uncharted 3: Drake's Deception, którzy planują nabyć w przyszłości liczne dodatki DLC do tej produkcji.

Mick Perona z firmy Sony Computer Entertainment podzielił się za pośrednictwem amerykańskiego bloga PlayStation szczegółami dotyczącymi płatnej usługi przeznaczonej dla nabywców gry Uncharted 3: Drake’s Deception.

Szczegóły na temat płatnej usługi Fortune Hunters' Club dla nabywców gry Uncharted 3: Drake's Deception - ilustracja #1

Zainteresowane osoby mogą dołączyć do tzw. Fortune Hunters’ Club. Obecnie potwierdzono go jedynie dla amerykańskich graczy, wciąż czekamy na informację odnośnie Europy. W zamian za uiszczenie z góry opłaty w wysokości 24,99 dolarów, członkowie klubu mogą liczyć na zestaw DLC, który zdaniem wydawcy jest warty łącznie ponad 45 dolarów. W ramach usługi użytkownicy dostaną „za darmo” pierwsze cztery zestawy map do trybu multiplayer, a także trzy paczki strojów pozwalających na wyróżnienie się spośród tłumu.

Członkowie klubu otrzymają od razu specjalnie przygotowany na tę okazję motyw interfejsu użytkownika PlayStation 3. Dla zapominalskich dodano opcję automatycznych powiadomień, które poinformują o premierze kolejnych rozszerzeń DLC gotowych do pobrania.

Szczegóły na temat płatnej usługi Fortune Hunters' Club dla nabywców gry Uncharted 3: Drake's Deception - ilustracja #2

Fortune Hunters’ Club wzbudził wiele uzasadnionych kontrowersji wśród graczy. Do tej pory płaciliśmy przedpremierowo za gry, a w tym przypadku dotyczy to samych dodatków. Pozostaje pytanie, czy wydawcy w przyszłości nie będą dążyć do jeszcze poważniejszego okrajania zawartości finalnej produkcji, żeby móc później wypuścić więcej DLC i skłonić użytkowników do ich subskrypcji. Firma SCE tłumaczy, że to jedynie ukłon w stosunku do fanów serii, którzy mogą w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy. Skoro twórcom zależy na dbaniu o stan finansów graczy, to chyba jednak najlepszym rozwiązaniem byłaby całkowita rezygnacja z DLC i dodanie tych map oraz strojów w formie darmowych aktualizacji.

Gra Uncharted 3: Drake’s Deception zadebiutuje na konsoli PlayStation 3 1 listopada w pełnej polskiej wersji językowej. Jej cenę ustalono na poziomie 239,90 zł. Już teraz możecie składać zamówienia w sklepie GRY-OnLine, gdzie kosztuje obecnie 199,90 zł.